Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Sokan miért paráznak ennyire...

Sokan miért paráznak ennyire a közepes méretű macskaféléktől?

Figyelt kérdés

A közepes méretű macskafélékben értem a hiúzt, szervált, karakált, bobcat-ot.


Pl. nálunk nagy hiúz- paranoia van. Most azon röhögök már rég óta, hogy kommenteket olvasok azoknál a cikkeknél (elsősorban a bulvársajtóban ("ragadozó nagymacska veszély" ez komoly :D), ahol arról írnak, hogy szerencsére újból megtelepedtek hazánkban ezek az állatok (a hiúzok). Erre a kommentelők mintha a tigrisről írnának, olyan durva félelemről írnak ("ezek után nem tesszük be a lábunkat az erdőbe" , "meg fogunk halni" , "Úristen, csoda hogy túléltem a túrát" , " a hiúz képes kiirtani egy falut").


Most komolyan! Miért kell ennyire beparázni?


Mi túráztunk Indiában tigris és leopárd lakta területen, de bántódásunk nem esett (pedig azok már kemény állatok), a legnagyobb félelmünk azonban a kóbor- kutya falka volt, de szerencsére a hasznos nagyragadozók felzabálják őket, így alig vannak az erdőben.

Ellenben a magyar erdőkkel, ahol már kétszer is megkergettek bennünket az erdőben a kóbor kutyafalkák (szerintem azok sokkal veszélyesebbek, mint a macskafélék, mert azok az emberhez vannak szokva, ellenben a magányos tigrissel, vagy hiúzzal).


Miért félnek ennyire a középméretű macskaféléktől az emberek Magyarországon?


Sajnos háziállatként sem lehet őket tartani, el is hagytam

emiatt az országot. :(


2016. febr. 12. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Azért félnek tőle, mert nem ismerik.
2016. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
mert előző életükben egerek voltak, vagy kisnyuszik, vagy i kis szőrpamacsok miniben
2016. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és hová mentél?
2016. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Mert az ilyen WoW-on, LoL-on, Szjg-n felnott es szocializalodott gyerekeknek nulla ismeretuk van a termeszetrol, es ezaltal rettegnek tole.


A multkor volt egy olyan kerdes, hogy "uristen, bejott egy ejjeli lepke a szobamba, mit csinaljak, segitseg, meghalok, nyif-nyaf" stb.


Hiuz egyebkent rengeteg van mifelenk, de meg sosem lattam, mert nagyon felenk allatok. Medvet is csak egy parszor lattam, pedig azok is szazaval hemzsegnek a kornyeken.

2016. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
69%

Nem kell ahhoz számítógépes játékok mögött szocializálódni, ma a nép jó része ilyen, vidéki embereket (köztük felnőtteket) is ismerek akik bepánikolnak mindentől, ami nem haszonállat vagy a saját kutyájuk.

Amint írták is, nem ismerik, nagy részben emiatt paráznak. Emellett rengeteg ember gondolkodását befolyásolja a média, és most nem az agymosásról akarok prédikálni, szimplán csak ha megjelenik valahol pl. egy farkas és egyből jönnek a hírek, hogy mekkora a veszély, senki ne hagyja el az otthonát mert szét lesz tépve és még a családjáért is eljön miután leolvasta a lakcímkártyájáról, hogy hol lakik, akkor ha nem tudják azt, hogy az a jószág alapvetően kerüli az embert, amíg tudja, máris ott az információ előttük, hogy az egy szőrös, mizantróp terminátor.

Emellett meg, lehet, hogy most kapok pár kedves privátot, de egy életképtelen társadalomban élünk. Az emberek jelentős része rá van támaszkodva a komfortzónájára, és ha azt el kell hagyni, akkor máris kétségbe esnek és félnek mindentől, ami odakint várhat rájuk a zord vadonban.. Persze nem mindenki ilyen, de aki egy molylepkétől meg akar halni (volt szerencsém az említett kérdéshez), az, ha a természetben kéne élnie, ténylegesen meghalna.

Meg hát a hiúz aránylag nagy, a NatGeo-n meg ott tépkedi szét a prédáit, csak azt vagy nem mondják el, vagy nem jut el a kedves emberek agyáig, hogy embert nem eszik.

Valami pszichológiája egyébként biztos van, hogy az ilyen oldalaknál az emberek miért látják okosabbnak odaírni ekkora baromságokat a cikkek alá ahelyett, hogy utánaolvasnának a dolgoknak és közölnék a szerzővel, hogy kretén.. Lehet, hogy ha lusták utánanézni, akkor lusták futni is és féltik a sheggüket, vagy nem tudom.


Azt viszont én nem tartom negatívumnak, hogy nem szabad mindenféle állatot tartani. Volt ismerősöm, aki kutyakennelben tartott gepárdot, míg le nem bukott.. Na meg ahogy sok ember bánik itthon az állatokkal, ebből is egy csomó elszökött meg elengedett tájidegen vad lenne. Így is rengeteg akváriumi hal, hüllő, kétéltű meg minden kerül ki az utcára, mert megunja a gazdája vagy épp csak felelőtlen, aztán én meg szívbajt kapok a királysiklótól fűnyírás közben. Sokan megvennék ezeket is, aztán amikor már nem pici és aranyos, és kell neki a szép nagy élettér is, akkor menne amerre akar, csak ne kelljen etetni.

Ez is csak általánosítás ugyan, tőlünk is csak egyszer szökött el papagáj, azt is a szomszéd engedte ki, de találtam már görög teknőstől kezdve tengerimalacig sok mindent, hála a környék újgazdag kölykeinek, akik kiveszik, játszanak velük, aztán "kint felejtik".

2016. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha átlagosnak gondolod ezeket a korlátolt megnyilvánulásokat, akkor te sem vagy különb náluk.
2016. febr. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem félek tőlük, de nem tartanám háziállatként sem.

Régebben elképzeltem, hogy milyen jó is lenne, de mára tudom a helyén kezelni ezt a dolgot.

Szerintem tégy így te is!

2016. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

még nem találkoztam olyannal, aki félt volna tőlük.

vadgazdálkodási szakirányon végeztem, szóval volt róla szó.

az óvodások, lehet hogy félnek, meg a panellakók, akik csak állatkertben láttak állatokat meg tv-ben...

2016. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!