Tudtok mondani olyan állatokat, amelyek csak védekezésképp támadnak emberre?
Az összes emlősállat védekezésképpen támad az emberre. Egyik sem azért, mert meg akar enni. Egyetlen emlős fajnak sem vagyunk a táplálékai.
De pl a cápa is csak véletlenül harap beléd. Azt hiszi, hogy fóka vagy.
Az emlősök vagy a kicsinyeiket védik, vagy a területüket, vagy akármit. Még a krokodil is rád támad, ha a fészke köré mégy.
Én CSAK ilyen állatokról tudok. A kérdés az, van-e egyáltalán állat, ami nem csak védekezésből támad az emberre (a szúnyogon, piócán és hasonlókon kívül). Tipikus városi emberre valló gondolkodás, miszerint az erdőben megtámad és megesz a medve, a pincében majd megtámadnak és megesznek a pókok, stb. Egyszer a saját nővérem kérdezte azt, hogy az anakonda tényleg eszik-e embert... Végtelenül énközpontúak vagyunk, azt hisszük, a világ csak rólunk szól, és minden állat, ami képes nekünk ártani, az szántszándékkal utánunk jön és jól megesz minket. (Mondjuk lehet, hogy Spielberg áldásos tevékenysége is szerepet játszik ennek a felfogásnak a meglétében). Semmi nem támad az emberre azért, mert meg akarja enni. Talán a nagymacskák közül néhány, ha ilyen, pl. jaguár, tigris, de szerintem azok se, pláne, hogy utóbbiból már alig van. A medve is csak akkor támad, ha zargatják.
Talán egyedül a farkasról tudom elképzelni, hogy falkában járva megtámadja az embert, mint táplálékforrást.
Ahogy fentebb már írták is, nagyon kevés faj tekinti az embert potenciális zsákmánynak. Azért van néhány kivétel: a bordás krokodil; azonkívül Indiában a Sunderbans Nemzeti Parkban élő védett bengáli tigrisek, melyek a szigorú védettség következtében rájöttek, hogy az emberek nem bántják őket. Azóta a területre merészkedő helyi halászokat rendszeresen támadják, és sok az áldozat. Ott kifejezetten a zsákmányszerzés a cél. Egy darabig bevált ellenük az a módszer, hogy a libasorban haladó emberek utolsó tagja egy emberi arcot ábrázoló álarcot tett a fejére, mert a tigrisek szokása, hogy lesből, hátulról támadnak. Nem kellett sok idő, hogy a tigrisek rájöjjenek a trükkre, azóta ismét gyakori a haláleset.
Sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a különböző betegségeket terjesztő rovarok, mint pl. a maláriaszúnyog.
"Az ember is egy állatfaj, tehát ha egy ragadozó éhes, és épp arra jársz, nem fog kivételt tenni hús és hús között."
Ez igaz mondjuk egy raj piranyára, de nem igaz egy medvére. Az embertől alapvetően félnek az állatok, mert magas, és általában ami magas, azt nem támadják meg. Ezenkívül zajt csap, és nem hiszem, hogy van állat, ami ne hamarabb venné észre az embert, mint az ember őt.
"Az embertől alapvetően félnek az állatok, mert magas, és általában ami magas, azt nem támadják meg. Ezenkívül zajt csap, és nem hiszem, hogy van állat, ami ne hamarabb venné észre az embert, mint az ember őt."
Ez az, amiért szerintem a farkas is csak végszükség esetén, halálra éheztetve, falkában támad emberre. A medve sem bántja, csak ha sérti az érdekeit, pl. bocsa van, illetve ő is csak akkor, ha az éhségtől már nem hogy nem tud mérlegelni, de már nem is lát rendesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!