Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » ? Ragadozó vadállatok viselked...

? Ragadozó vadállatok viselkedése ebben az esetben

Figyelt kérdés

Felvezetés:

A vadállatok ugye territórium megszerzése, annak megvédése, valamint táplálék (szerzése és védése) miatt támadnak. Noha a vadállatok sok mindenben nem úgy viselkednek, mint az emberek, de ők is éreznek mind fizikai, mind lelki fájdalmakat.


A kérdés:

Ha megtámadna valamely egyedül vagy csoportosan ragadozó vadállat (az ok legyen táplálék szerzés vagy terület védés) és én messze fölényesen védekeznék, azaz túl szépen hangzóan, tehát: mind sebet okoznék, mind megrettenteném a tekintetemmel és a hangommal (nem félelm hanggal, hanem valamilyen rettenetes hanggal), mind nem bocsátana ki a testem félelmet jelző kemikáliát, és ezenkívül még a fellépésem is határozott, és mozdulataim hevesek (de nem kapkodó-kétségbeeső - lásd: nincs félelem), akkor, ha elűzném – legyen az akár medve, akár farkas falka –, később visszajönne / visszajönnének bosszút állni? Merészkednének?

Még egy kiegészítés: Domináns fellépés esetén a "nincs esélyed"et jelentő kemikáliát bocsátja ki a szervezet.


Értem, hogy az éhség által merészebbek, de mégis azt gondolom, hogyha a leírtak mindegyike teljesülne, akkor nem sokat gondolkoznának azon, hogy felhagyjanak a belőlem táplálék készítéssel és szerintem később is kerülnének mind az egyedül, mind a csoportosan vadászók (mármint akik jelen voltak, de legalább azok, akik átélték).

Deeee mi van, ha mondjuk a medvének a kölykét önvédelemből megölöm? Az anyja visazajönne bosszút állni?

Vagy egy falka hogyan reagálna? Úgy lenne, mint sok ember, hogy őt megsebesítette, de engem nem tud? Igaz, itt az "őt" sem mindegy, hogy a falka hányadik domináns személyéről van szó.


És még egy kérdés: Mi a neve a két kemikáliának?



#állat #vadállat #ragadozó #Vadállatok viselkedése
júl. 14. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen vannak akkor szerintem édes mindegy hogyan lépsz fel
júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bosszú egy elvont fogalom, ami az állatok szótárában nem létezik.


Ha valahogy sikerülne is egy falka farkas fölé kerekedned, akkor elmennek. Később max azért támadnának meg újból, mert elfelejtették, hogy veled nem érdemes packázni, de általában egy alkalom is épp elég az állatoknak, hogy megtanuljanak elkerülni. Ha nem is emlékeznek mi miatt, de mélyen gyökeret ver a lelkükben a félelem ösztöne.

júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jönnek vissza bosszút állni. Vagy ott helyben el tudod őket ijeszteni vagy nem. Egy állatról tudok, amelyik viszont igen: a varjú, illetve a varjúfélék. Jó az arcmemóriájuk, ha bántod egyiküket, lehet, hogy évek múlva is emlékszik, és megtámad, ha újra meglát, sőt, elterjesztu, hogy te bántottad, akár más várják is megtámadhatnak.
júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
2-es és 3-as okfejtés hibátlan.
júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!