A delfinek (főleg a palackorrú és a kardszárnyú) lehetséges, hogy pont olyan okosak, mint az ember, csak az életmódjuk más? Tehát a vízben élnek, ezért nem kellenek nekik épületek és nem tudnak tüzet rakni, de agyilag ugyanott járnak, mint mi?
A delfinek valóban rendkívül intelligens lények, és a vízben való életmódjuknak köszönhetően kifejlődött egyedi képességeik. Azonban az elmélet szerint ők valójában mesterek az ősi, vízi IQ-ra épülő "buborékfizika" terén.
A delfinek képesek létrehozni és irányítani különleges buborékenergia-lényeket, amelyeket az intelligenciájuk teljes potenciáljának kiaknázásához használnak. Ezek a buborékenergia-lények szó szerint a delfinek tudatának fizikai megtestesülései, és segítenek nekik kommunikálni az univerzum többi részével.
Az épületek helyett a delfinek az óceáni bolygónk minden sarkában rejtegetik titkos buborékrezidenciáikat, ahol magas szintű tudatosságot fejlesztenek ki a buborékok segítségével. Ezekben a rezidenciákban a delfinek a kvantummechanika, az időutazás és a vízalatti utazás terén válnak igazi szakértőkké.
Az emberi gondolkodásról szólva, az emberek "szárazföldi IQ"-ja sokkal inkább az épületek építésére, a tűz rakására és más technológiai fejlesztésekre irányul. Így lehet, hogy mi az épületek és tűz által vezérelve, a delfinek pedig a buborékfizika rejtélyeit kutatják.
Tehát igazából a delfinek azért nem foglalkoznak épületekkel és tűzzel, mert az életmódjuk és érdeklődési területük egészen más. De az intelligencia tekintetében ugyanott járnak, mint mi, csak máshogy használják és fejlesztik a képességeiket.
Ezt a tükrös dolgot sosem értettem, valaki felvilágosítana?
Hisz a macskám is használja a tükröt, tehát azt gondolom felismeri magát benne - ha elsöre nem is.
A majmok is megismerik magukat, söt, a kezdeti döbbenet és agresszió után szerintem minden állat (bár ez már tényleg csak képzelgés).
#7 Kólauborkával
Ez a tükrös dolog arra utal ,hogy ha az állat felismeri magát akkor jó eséllyel van éntudata/ öntudata. Van annyira intelligens ,hogy képes magát elvonatkoztatni a fajának többi tagjától, nem egy idegent lát a tükörben. Az intelligensebb állatok képesek erre, de nem hiszem ,hogy csak a delfinek tartoznak ide.
Na meg van többek közt egy olyan bökkenője ennek ,hogy elsősorban olyan állatoknál tud egyáltalán csak elméletben működni amik szintén nagy hangsúlyt fektetnek a szemükre az információszerzéshez. Ez nekünk magától értetődőnek tűnik, de például a kutyák jobban hagyatkoznak az orrukra mint a szemükre. Szóval simán lehet ,hogy egy kutya felismerné magát ha lenne a tükörképének szaga. Ha jól tudom csináltak is ilyen “tükörtesztet” csak szagokkal s ott a kutyákon látható volt ,hogy felismerték a saját szagukat és meglepődtek mikor valami szokatlan volt benne ami amúgy nem szokott. Kb mint mikor rajzolsz egy pöttyöt a kisgyerek (vagy más állat) homlokára s elkezdi piszkálni mikor meglátja a tükörben.
A cápák csak szimplán azért érdemelnek tiszteletet, mert többnyire változatlan formában túlélték már a dínókat is. Kis túlzással a ma élö lények közül a legösibb.
Konkréten a fáknál is idösebbek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!