Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy állatkertben vagy vadasparkban lehessek állatgondozó? Mit is csinál pontosan egy gondozó?
Figyelt kérdés
Gondolom, etetés, itatás, takarítás, ezen kívül van még valami? Nagyon szeretem az állatokat és valószínű, hogy szeretnék is foglalkozni velük. Hol van ilyen iskola vagy szak, és hány féléves a képzés?2010. szept. 30. 19:14
1/11 anonim válasza:
Menj el egy állatkertbe vagy hívd fel őket, és kérdezd meg.
2/11 anonim válasza:
2 éve próbálok nyárra bekerülni mint diákmunkás de nyár elején mindig közlik hogy nincs több hely. Nagyon hamar betelik minden, nem csak a diákmunkára gondolok, de ha az nincs lehet hogy állandó munka sincs ott.
De egyszerűbb ha felhívod őket és ők majd megmondják. :)
3/11 anonim válasza:
biológia szakot tudok elképzelni..
4/11 anonim válasza:
Ha sikerült kideríteni, akkor légyszi írd meg ,mert engem is érdekel.
5/11 anonim válasza:
simán állatgondozónak, úgytudom elég 8 általános, mert nemrég öxe futottam 1 régi évfolyamtársammal általánosból, és ő is az, sose volt 1 nagy ész, szóval biztos nem 1 biológus vagy állatorvos. de ha bele gondolsz elefánt gané lapátoláshoz nem hinném, hogy valamiféle papírt kérnének.
6/11 anonim válasza:
Ugy tudom, hogy diakmunkaval nagyobb allatokhoz egyaltalan nem mehetsz be, max. papagajok, ragcsalok, amikkel foglalkozhatsz. Az allatkerti diakmunka lehet sok minden, jegypénztar, allatok ennivalojanak az elokészitése, informacionyujtas példaul, de az allatgondozashoz kulon képzés kell, okj-s képzés létezik, ehhez keress ra az okj-s képzések listajara és ott megtalalod.
7/11 anonim válasza:
Szerezz diplomát a Debreceni Egyetem természetvédelmi tanszékén, és legyél természetvédelmi őr.
8/11 anonim válasza:
Így van, attól függ, hogy milyen pozícióban szeretnél elhelyezkedni. Az alapmunkákhoz, mint például a takarítás, esetés, stb. elég egy okj-s képzés, de ha ennyivel nem elégszel meg, akkor biológia, természetvédelem, környezetvédelem, állatorvosi, állattenyésztő mérnök, vadgazda mérnök, rengeteg szak és a szakokon belül is rengeteg specifikációt találsz. Mert egy állatkert is sokrétű tudást igényel, állatspecialistákat, mérnököket, akik kifutókat terveznek, stb.
9/11 anonim válasza:
A Kaposvári Egyetemen állattenyésztést is tanulhatsz, ezen belül van kifejezetten állatkerti állatokkal foglalkozó tantárgy. Sokan írják a szakdolgozatukat állatkerti állatok megfigyeléséből. Tanulhatsz akár zoopedagógiát is. Van természetvédelmi, és hobbiállattenyésztő képzés is. Én javaslom, többen dolgoznak a végzett hallgatók közül az ország állatkertjeiben (itt tanult Hanga Zoli is, de jelenleg is levelezős természetvédelmi hallgatónk a Veszprémi kert igazgatója is)
10/11 Pollák Eszter válasza:
Nem kell egyetemi diploma, elég a főiskolai is vagy az FSZ. Amugy naggyából jók az elképzeléseid, de azt is tudnod kell, milyen jelei vannak, ha baj van (betegség pl). Az állatorvos sem járőrözik minden nap.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!