Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Afrikában a vadászok jobban...

Balasa Bence kérdése:

Afrikában a vadászok jobban félnek tőle, mint az oroszlántól, ugyan ez a helyzet Indiában is, ahol a legnagyobb nagymacskával, a tigrissel kell versenyeznie a leopárdnak?

Figyelt kérdés

Egyszer tényleg ezt olvastam, ráadásul itt a gyakorin.

A leopárd nem olyan nagy mint az oroszlán, de éppen ezért gyorsabb, és jobban tud rejtőzködni.


India dzsungeleiben ugyanez a helyzet?



2022. aug. 8. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A leopárd éves szinten több embert öl meg, mint az oroszlán, hiába kisebb, úgyhogy jobban is félnek tőle. A tigrishez viszonyítva nem, vagy nem jelentősen félnek jobban, mert Indiában több embert öl meg tigris, mint leopárd. Maximum helyenként lehetnek ettől eltérések.
2022. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mit írtak gyk-n, de a leopárd nem kis macska. A leopárd ellentétben az oroszlánnal pl. bogarakat, rágcsálókat, halat is eszik, nem csak antilopot, és nem csak Afrikában él, hanem pl. Ázsiában is.


Hát ő izé, ha szerinted a vadászok félnek tőlük, akkor nem olvasna ilyeneket az ember, hogy orvvadászok áldozatai gyakrabban, és az erdőirtók áldozatai, mert az életterét ellehetetlenítik gyakran.


Persze vannak olyan területek, ahol egy szimpla hétköznapi ember kutyáját ketrecben kényszerül tartani, mert a ketrec véd a lepopárd ellen ilyeneket is lehet olvasni, de ez azért kérdőjeles, mert egy ketrecen is a karma befér a leopárdnak, ha elkapni nem is, de sérülést tud okozni a kutyának így, ezért szerintem a legjobb megoldás azokon a területeken, ha a házba van a kutya a gazdival együtt. Bár van olyan kutya fajta ami szerintem a leopárddal is elbírna, mivel különböző vadállatok ellen tenyésztettek már ki kutyákat anno.


Amúgy kavarod a gepárddal a leopárdot, a leopárd nagy többségében nem fut a zsákmány után, hanem lesből ugrik rá. Ha fut akkor is csak rövid ideig. Az hogy gyorsabb-e az oroszlántól, azt a testi adottságait vizsgálva lehetne megmondani, de teljesen másfajta életmódot él, mint az oroszlán. Az oroszlán nem rejtőzködik, ellentétben a leopárddal. Vadászni se úgy vadászik, mint a leopárd, mivel az oroszlán falkába vadászik. Míg a leopárd egyedül. Ez a különbség az erőviszonyokon is nagy különbségeket mutat. Míg egy falkában vadászónak megvan mindegyiknek a vadászó pozíciója, rangsorbeli helye, és egymást segítve hajtják a vadat, addig a leopárdnak a táplálékot egyedül kell becserkésznie, ergo emiatt a testi adottságai is másabbak. De írtam a leopárd nem futva vadászik, a leopárd észrevétlenül közelíti meg a zsákmányt kúszva, és mikor már olyan közel van, akkor ráugrik a nyakára. Míg az oroszlán a a hátsó comb, has, nyak területeket támadja falkában, és hajtják a zsákmányt.


Szerintem inkább természettudományi könyveket olvass ne a gyk-t, a gyk nem mindig ír igazat.


A leopárdtól leginkább a védtelen emberek félnek. Maximum a vadász azért félhet a leopárdtól, mert észrevétlenül közlekedik. Magyarán nem tudja hol van, de egy jó vadász, és itt most nem orvvadászokról írok, hanem természetőr profi abban is hogy apró jelekből felismerje hogyha a közelében leopárd van miközben a terepet bejárja, de nekik nem az a céljuk, hogy lelőjék az állatot. Legvégső esetben, ha úgy támad és nincs más választása, de ha van, akkor sem olyan lövést ad le, és szerintem van akinél pl. altató lövedék is van, de csak tippelek.

2022. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Illetve akkor szoktak, ha falvakban embereket támad meg. Sajnos emberekre is szokott támadni, ugyanúgy pl. tigris is pusztított már falvakban emberek között.


De nem csak a tigris, leopárd, de pl. majmok is öltek már gyerekeket. Pl. Indiában.


Sőt téglával is ütött már agyon majmot ember.


Az a probléma, hogy vannak olyan országok, ahol szentként tekintenek ezekre a vadállatokra, és ugye etetik őket, és hát ennek nem csak harmonikus következményei vannak, hanem van hogy ebből adódóan lehet az ellenkezője is. De mivel a majom továbbra is a természetben él, és ugye ne felejtsük el hogy vadállat, így ezek az emberek pont a túléléshez szükséges adottságait tompítják ezzel. Ergo ezek a majmok jobban védtelenebbek mint a nem település közelében, emberhez szokott társaik, a veszélyérzetük is alacsony sajnos.


Gyakran azért ezeknek a támadásoknak az emberi tudatlanság is nagy mértékben szerepet játszik.

2022. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
* Gyakran azért ezekhez a támadásokhoz az emberi tudatlanság is nagy mértékben szerepet játszik.
2022. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában a leopárdtól jobban félnek mindkét országban. Sokszor fentről támadnak, ami ellen sehogy nem lehet védekezni. A tigris ellen a fej hátoldalán lévő arcmaszkokkal védekeznek, mert a tigris nem szeret szemből támadni. Nem tudom mennyire hatásos, de használják.

Egy biztos, hogy a fekete színű leopárdoktól rettegnek a legjobban. A fekete párducot az ördög cimborájának tartják, akit éjszaka esélytelen észrevenni.

2022. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2.


A gyorsaságot nem csak a futásra, nem a mozgásra, harcra is értettem.

2022. aug. 8. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

6-os pont hogy nem gyors. Kuszva èszrevétlen közelìti meg a zsàkmànyt. Tùlélès ügyileg egy egyedül magàról gondoskodó leopàrdnak pont hogy veszélyes lenne mert ha elfàrad akkor az Afrikai Szavannàn ugyanúgy veszèlybe lenne plàne hogy màs fajba tartozó nagy ragadozók gyakran tàmadnak pl. Màsik ragadozóra is és annak kölykére is. Plàne ha azon a területen mozog amit sajàt területnek tart. Te se làttàl még leopàrdot vadàszni. Sikeres vadàsz de gyakran zavarjàk el az elejtett zsàkmànytól hiéna kutyàk, sakàlok, nagy ragadozók.


Aki fekete pàrducot ìrt az csak gyüjtönév. Azokra a leopàrdokra vagy jaguàrokra szoktàk mondani amelyeknek szokatlanul sötét a bundàja. Pl. Afrikàban és Àzsiàban a fekete leopàrdra mondjàk. Észak,- Közép- és DélAmerikàban minden olyan jaguàrra mondjàk ezt a szót aminek sötét a szìne.


A szakszerü neve a sötét szìnü leopàrdnak fekete leopard valójàban. Es a szìne valojaban nem fekete hanem ugyanugy foltos csak a foltoknal a fekete szìn dominàl. Bàr ugye a fekete szìn valójàban nem is szìn ha a szìnelméletet is nézzük.

2022. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elìrtam az egyik mondatom 3-as vagyok. Javìtom.


* Söt téglàval is ütött màr agyon majom embert.


A legnagyobb probléma az ilyen àllattàmadàsoknak leginkàbb hogy kiszorìtjàk a sajàt élöhelyükröl ezeket az àllatokat erdöirtàsokkal ennek következtében az élelem szerzési lehetösége is lekorlàtozódik. De amugy van olyan is mikor valami zavar van az àllatban és ezért tàmad emberre. Szerintem az ilyen tàmadàsok nagy többségét amikor falvakban lévö embereket vadàsz le valamilyen az àllatban zajló betegség idézi elö ami a vadàszösztönt nem normàlis módon kapcsolja be. Ez simàn lehet az àllatban tanyàzó élösködö ami az idegrendszerre is hatàssal van es aminek kovetkezteben megvaltozik az àllat viselkedése. A vadàllat elsödlegesen fél az embertöl.


Ha emberre tàmad annak elsödlegesen oka van. Beszorìtva érzi magàt, teritoriumra tévedt az ember és védi a területét, nincs élelem vagy vìz, aszàly, nagy meleg is okozhat zavart, erdöirtàs következtében nincs tàplàlèk, orrvadàszok megkìnoztàk kiszabadult meggyógyult de embert làtva ezek az emlékek nem felejtödtek. És utoljàra emlìthetö az hogy csak ùgy de ilyen szinte esélyes a nullàval. Ott anno valamilyen emberi beavatkozas kovetkezmenye hogy az àllat ràszokott az emberek tàmadàsàra.


Egyébként pl. Van olyan càpa, amelyik a szörfösökre azért szokott tàmadni mert azt hiszi ràjuk hogy fóka mert a vìz alatt ùgy néz ki. Ha nem ugy nèzne ki nem is tàmadna rà, hanem elkerülné. Az esetek többségében az àllat összekavarja a dolgokat ezért van ez. De pl. Azért is tàmadhat mert a kölykeit veszélyben érzi.

2022. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

* àllat tàmadàsok


Màrmint nem a càpàra gondoltam hanem a leopàrdra. Ha kölykei vannak akkor is tàmadhat ha veszélyben érzi a kölykeit.


A càpa példàt csak érdekességképpen ìrtam. Pl. Ahol volt a càpa tàmadàs nemrég ott az emberek azon a partszakaszon etették a càpàt ùgy emlékszem ezt is mondtàk. Ergo a fürdözöket ìgy kitették veszélynek. Az emberi hozzà nem értes, gyakran következménye ennek a jelenségnek.


De amùgy tény hogy sajnos ilyen emberre tàmadàsok is vannak.

2022. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vadász nem igazán fél - nála van ugyebár puska :D A hétköznapi egyszeri embereknek van tartani valója a vadállatoktól. Mindazonáltal a természetben minden állat ha teheti ösztönösen messze elkerüli az embert. Amelyik szárazföldi állatban nem alakult ez ösztönösen ki azt derék eleink elejtették és megették (tökmindegy mekkora testű, erősségű állat volt).

Az élőhelyek átfedése miatt viszont elkerülhetetlen a konfliktus. Amelyik vadállat embere támadt azt utána kilövik mert rájött az állat arra, hogy az ember könnyű préda lehet.

2022. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!