A csimpánzok és bonobók vajon realizálták már az emberről hogy hozzájuk közel álló rokon faj?
Figyelt kérdés
Néztem videókat ahol vadon élők a jungelbe hozzájuk képest kedvesen, érdeklődve, kíváncsian viselkedtek a kutatókkal2022. jún. 18. 20:51
1/5 anonim válasza:
Dzsungelben viszonylag kevés ember jár, és talán ez lehet az oka, hogy nem tagadnak meg minket.
2/5 anonim válasza:
Igen, a csimpánzok között nevezetesen Chimp Darwin volt az, aki csimpánzként elsőnek felismerte az emberrel való rokonságát.
3/5 anonim válasza:
Azt se tudják, mi az hogy "faj"...
4/5 anonim válasza:
Nem ismerik fel. Hozzá lettek szoktatva az emberhez, esetleg be is "etették" már az állatokat ezért nem menekültek el fejvesztve (minden szárazföldi állat ösztönösen menekül az ember elől - a csimpánzok is).
5/5 anonim válasza:
A csimpanzok es mas foemlosok erzekelik az emberi gesztusok es a sajat gesztusnyelvuk kozotti hasonlosagot, bar ebbol felreertesek is szoktak adodni, ha ugyanannak a gesztusnak mas jelentese van az embernel, mint naluk (a mosoly pl. a csimpanzkommunikacioban a felelem jele, az asitas a pavianoknal fenyegetesnek szamit, a szembenezes a gorillaknal kihivo, agressziv magatartasnak minosul). Ugyanakkor viszont a csimpanzok nemegyszer vadasznak mas majmok kolykeire, hogy megegyek a husukat, es nehany esetben emberi csecsemovel es kisgyermekkel is megtettek ezt, illetve kiserletet tettek ra. Igy a rokonsag gyakorlati erteke eleg csekely, hogy ugy mondjam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!