A hópárduc mennyire számít agresszívnak, emberevőnek a többi nagytestű macskafélékhez viszonyítva?
Volt már olyan eset, hogy egy hópárduc több tucatnyi embert megölt valahol, mint ahogyan az egyik tigris Indiában?
Vagy kerülik az embert?
Egek, hogy lehet valaki ennyire ostoba? Egy nagymacskaféle sem emberevő! Pláne nem öldösnek tucatnyi embereket. Az emberhús az állatok 90%-ának egyszerűen gusztustalan.
Az ilyen állattámadások vagy annak a következményei, hogy a hülye emberek nem tartják tiszteletben a vadon élő állatok életterét, és agresszíven lépnek fel ellenük, amivel szemben szegény állat képtelen védekezni, vagy megint csak a hülye vagy szenzációhajhász falusi emberek fújják fel a nagyragadozókkal szembeni félelmeiket egy képtelen mesévé. A jaguárok sem húznak fel a fára 3-4 egymáshoz kötött lovat. -.-
A macskafélék eleve elég antiszoc állatok, nem csak az embereket és a nem zsákmányállatokat kerülik ösztönösen, hanem a párzási időszakon kívül még egymást is! A macskafélék nem szeretnek konfrontálódni, ha egy párduc összefuthat egy másik párduccal, inkább elkerüli.
A hópárduc még a többi nem igazán emberevő nagymacskához képest sem valami vérmes jószág.
Nem túl nagy és nem is igazán nehéz...bár ha valakire ráugrik akkor ledönti a lábaról.
Eleve olyan helyen lakik ahol nincs sok keresni valoja egy embernek.
Ebböl következik,hogy nem igen eszi tucatjaval az embereket (ahogy tigrisek sem).
Van nálunk könyebben elejthető táplálobb préda állat.
Kerüli az embereket mint mindegyik vadálat akinek van egy kis sütnivalója.
Aki nem kerüli az még nem találkozott emberrel.
Az életmódja és élőhelye miatt sem igazán találkozik emberekkel, és mint a legtöbb állat, nem keresi az ember társaságát. Annyira nem is nagy mint egy tigris. Valószínű hogy képes lenne megölni egy embert, de csak kivételes esetben támadna.
Ráadásul annyira ritka, hogy gyakorlatilag vadkamerákkal meg teleszkópokkal lehet csak a nyomára lelni és olyankor is 80°-os meredekségű nyaktörő havas sziklákon járkál. Normális ember eleve kerüli az ilyen helyeket.
"Emberevőnek" nem számít egyik fajta sem, de nyilván azok körében fordul elő inkább, ahol az állat testméretei megengedik és az élőhelye miatt közelebb van a sűrűn lakott területekhez (mint pl. Indiában). Hópárducból kevés is van, meg olyan helyen él, ahol nem lakik annyi ember adott területen.
Egyébként is a nagymacskák közül a kisebbek közé tartozik, még a kvázi kicsinek számító, félénk puma is nagyobb nála.
Azért a kettes válaszolónak leírom, hogy emberevők akadnak, és nem csak "felfújt" történetekként, bár manapság tényleg ritkaság számba megy. És szinte kivétel nélkül oka van az emberevésnek, pl. súlyos, szokott táplálékszerzést ellehetetlenítő sérülés, illetve a sok esetben az egyedek véletlenül szerzett tapasztalata, hogy az ember milyen könnyű préda. Jim Corbett több könyvet is írt az emberevővé váló egyedekkel kapcsolatos tapasztalatairól.
Speciel a tigris álltalában a földeken dolgozó embere támad (ha épp arra jár és nagyon éhes) aki hajlong ebböl arra is következtet,hogy a préda kicsi. Ilyen esetben megaztán végképp könnyű emberre vadászni.
De a hóparduc nem jár arra, a hideget szereti és olyan helyen is él. Ott nincs ember plánem nem olyan aki hajlong.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!