Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma magyarországon a legtöbb...

Ma magyarországon a legtöbb róka veszett?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehet tudni valamit (számok) hogy mennyire gyakori előfordulása a veszett rókáknak ?.
2019. nov. 26. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség, a vadállatokat is vakcinázzák. Vannak hivatalos adatok, de ha ennyire érdekel keress rá.

Veszett rókával akkor fogsz szembe találkozni, amikor megsimogatod az erdőben, és ennek azért lásd be 0,00 a valószínűsége.

2019. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Egy ismerősőm kertjébe be ment egy egyik este ..Aztan mikor kiment a tulaj (barat) elment ahogy meglatta.Szerinted akkor kevés az esélye h veszett lett volna ?
2019. nov. 26. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Budapesten lakom, zöldövezetben, nálunk ez rendszeres. Utoljára 2 hete láttam 2 rókát este 11 körül a házunk mellett közvetlenül, mire odaértem eltűntek.
2019. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Akkor ritka a veszett roka magyarorszagon igaz? Csak most beparaztam a rokáktól meg igazabol erdekelt is hogy a veszettseg rokáknál milyen gyakori:)
2019. nov. 26. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy veszett volt -e, valószínűleg nem, ahhoz harapás kell, hogy megfertőzze.
2019. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszettség már nagyon ritka, hála a vakcinázásnak. Viszont mivel egyre kevesebb kaja van az erdőben, bejárnak a városokba, falvakba kukázni. Már van pár generáció, akik kb az ember mellett nőttek fel, így nem félnek úgy, mint régen.

Az volt a felfogás, hogy a veszett róka keresi az ember társaságát. Ma inkább a kaja miatt vannak velünk.

Amúgy inkább férgesek, bolhásak, de komolyabb gond, nincs velük. Tegnap én is találkoztam egy fiatal példánnyal.

2019. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon alig van veszettség. A rókákat folyamatosan oltják ezellen. A közhiedelemmel ellentétben a barátságos róka nem (mindig veszett). Sok róka nő fel emberközelben, az életterük csökkent, ezért nem félnek az embertől. Ennyi a titok.


Ilyenkor meg messzebb merészkednek kajáért. A rókák zöme (pláne sűrűn lakott részeknél) egyáltalán nem fél az embertől.

2019. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2004-ben a nagypermetezéssel a veszett példányok kipusztultak, a maradék egészségeseket pedig beoltották, azóta is ellenőrizve vannak a megmaradt példányok.

Igazából 99,99%-a a rókáknak biztosan nem veszett.

2020. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!