Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet kiirtani a...

Hogyan lehet kiirtani a katicakat?

Figyelt kérdés
Eszrevettem, hogy a szunyoghalo alatt/mellett a kis reseken jonnek be a poloskak/katicak a lakasba. A poloskak mara eltuntek, de a katicakbol egyre tobb van. Napi 20 perc szelloztetessel iszonyatos mennyisegu katica jon be, igy inkabb a szoba ajton keresztul szelloztettem. Este lefekszek aludni azzal a tudattal, hogy ma nem nyitottam ablakot es nincs bent tobb, hiszen ami ma bent volt, mar kiirtottam, erre reggelre az ablakban van 4-5. Miutan azokat is eltuntettem, ra 2 orara meg 3 az ablakban belulrol. A kerdesem az lenne, hogy megis hogyan jonnek be (a lakas uj allapotu) szunyoghalon es csukott ablakon keresztul es hogyan lehet ezellen tenni, mert borzaszto duhito az ilyen... elore is koszonom a valaszokat!!:)
2018. dec. 12. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elpusztított katicákat kis fogpiszkálókra kell szúrni, és kirakni a szoba négy sarkába. A beérkező katicabogarak ezt meglátják, és visszafordulnak.
2018. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Hát amit ilyenkor tenni lehet az a következő:


Reggel ablakot kinyitod.

Katicát megfogod, ujjad végére ráhelyezed.

Ablakhoz közel mész és elkezded danolászni a következőt:


Katalinka szállj el,

Jönnek a törökök.

Sós kútba tesznek,

Onnan is kivesznek,


Kerék alá tesznek,

Onnan is kivesznek,

Ihol jönnek a törökök,

Mindjárt agyonlőnek.


Mire idáig eljutsz az átlagos intelligenciával rendelkező katicák nagy része szárnyrakap és kirepül az ablakon.


Ezt el kell ismételni mindegy egyes katicával.


Azok a katicák amik nem kaptak szárnyra valószínűleg betegek, lelki gondokkal kűzdenek, vagy fáznának odakint. A beteg katicákat állatorvoshoz kell vinni, amelyik reszket azt helyezd a radiátorra, és negyed órával később próbáld újra énekelni nekik a dalt, ha átmelegedtek a szárnyacskáik, nagyobb eséllyel ők is kirepülnek.

A lelki gondokkal kűzdő katicák (őket kiszűrni a legnehezebb) részére javaslom Bach vagy Mozart darabok lejátszását pl. youtube-ról.


Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

K̲é̲r̲d̲é̲s̲e̲d̲: „A kerdesem az lenne, hogy megis hogyan jonnek be”?

V̲á̲l̲a̲s̲z̲o̲d̲: „Eszrevettem, hogy a szunyoghalo alatt/mellett a kis reseken jonnek be”.

A̲z̲ ̲é̲n̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲o̲m̲: nem kell réseket hagyni, mert akkor majdnem hogy felesleges a szúnyogháló.

Tudom, hogy a redőnnyel szerelt, felengedhető szúnyoghálók széleinél az a rovar nem jut be, amelyik nem jár arra, vagy túl nagyra nőtt. Ugyanakkor azt is tudom, hogy az általam felszerelt szúnyoghálónál (beleértve a széleit is) csak az jutna be, amelyik kisebb, mint a szúnyoghálón a lyuk, ugyanis a szélei szorosan illeszkednek az ablakkerethez. Nos, ami így esélyes, az nem katica, és nem is büdösbogár.

2018. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csórikák. Csak élni akarnak.
2018. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe hoztad össze, hogy a kérdés leírását azzal kezdted, hogy leírtad hol jutnak be a katicák a lakásba, majd a leírást azzal zártad hogy megkérdezed, hol jönnek be? o.O
2018. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire leírta a hosszú szöveget, elfelejtette, hogy hol jönnek be.
2018. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!