Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar? A lakásban...

Ez milyen rovar? A lakásban találtam.

Figyelt kérdés

(a linket kommentben teszem be)

a hangyával azonos méretű, első pillantásra hangyának tűnő, fekete ízeltlábú.

valami csipked éjszaka, és nem tudom, nem ez-e az. már ágyban is találtam belőle.

a lakás minden pontján előfordul.



2018. aug. 25. 21:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

hasonlít a cincérre, de nagyon sokkal kisebb. kb. 3-4 mm

kimostam az ágyneműt, a paplant, és most semmi sem csípett meg. Néztem, nincs-e ágyi poloska, alaposan kerestem, de nem találtam semmit. A bútor, amin alszom, szinte teljesen új, alig használtam még, ezért sem gondolnám, hogy poloska csíp. Szúnyogot nem láttam, nem hallottam. Ez az egy állat, amit találtam a lakásban, meg pár hangya, de azok már régebb óta vannak, és sosem csíptek.

2018. aug. 26. 10:50
 12/13 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Oryzaephilus sp., valószínűleg O. surinamensis - zsizsikfaló fogasnyakú-lapbogár.
2018. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

igen, köszi, minden stimmel, valami ilyesmi lesz, az enyém fekete, ennyi a különbség.

Ha jól értem, emberre nem támad.

akk nem tudom, mi csípogat.

2018. aug. 26. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!