Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mindig is ilyen agresszívak...

Mindig is ilyen agresszívak voltak a szúnyogok, vagy változtak az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Nekem kiskoromból (az olyan 8-12 éve volt, mondjuk) az maradt meg a szúnyogról meg a szúnyogcsípésről, hogy észre sem veszem, ahogy megcsíp, csak figyelmes leszek a csípés nyomára, ami egy kis dudor, amit ha nem vakarok, rövid időn belül eltűnik (max pár nap).

Most meg direkt fáj, szúr a csípés, fel is figyelek rá szinte minden alkalommal, és egy hatalmas kiütés/dudor marad utána. Ma is megcsípett egy, még nagyon nem is szívott vért, csak megszúrt, lecsaptam. Borzalmasan viszketett, és pár perc alatt egy ilyen 0,5x0,5 centis dudort hagyott hátra, körülötte ilyen 1,5 centi sugarú körben piros, pedig direkt nem vakartam, nem piszkáltam.


A lábaimon is hatalmasak vannak, nem piszkálom azokat sem, és akár egy hétig nem múlnak el.


Mindig is ilyenek voltak, és rosszul emlékszem? Vagy változtak? Alkalmazkodtak a permetszerekhez, és azoktól lettek ilyen "agresszívak"?



2017. jún. 16. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen régen is volt, lehet szúnyogfajta válogatja, vagy vannak ügyeltelnebb szúnyogok, akik nem tudnak annyira sunyiban szúrni.

Azt hiszem, a csípésre is mindnekinek másképp reagál a szervezete, van amelyik szúnyogcsípéstől nekem is 3 cm-es dudorom lesz.

2017. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, igazad lehet. Nem különösebben figyeltem meg a szúnyogot, szóval tényleg nem tudom, milyen fajta lehetett. :)
2017. jún. 16. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!