Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretnék madárpókot, skorpiót...

Nick125 kérdése:

Szeretnék madárpókot, skorpiót vagy imádkozó sáskát tartani. Melyik jobb egy kezdő számára? És milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
kezdőnek én madárpókot ajánlanék, nekem is az volt az első. vannak kevésbé agresszív fajok, amikkel könnyel lehet bánni, emellett arra figyelj nagyon, hogy olyat válassz aminek az igényeit biztosítani tudod. ezek nagyon törékeny állatok, ha nem megfelelő pl. a páratartalom, simán feldobják a talpukat.
2014. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Madárpókot javaslok én is, azon belül elsőre talajlakókat, főleg a Brachypelma nemzetségből keresgess, azokat a legegyszerűbb tartani és mutatósak is :)


Kicsit érdemes venni, hogy rászokj a nevelésükre apránként, megismerd a habitusukat, esetleg óvatosan a kézhez szoktatást (nem mind alkalmas rá) a legjobb több kicsit is venni (külön tartva mindenképp szigorúan), mert pár vedléses piciknél gyakoribb a halálozási arány (főleg vedlésbaleset), és így esélyesebb hogy nőstény is lesz köztük (azok tovább élnek sokkal, de kicsi korban nem állapítható meg a nemük).


Amíg picik, kisebb, szellőző műanyag dobozkában is tarthatóak (ferrero-s doboz akár lyukakkal a tetején), nyirkos tőzeg-virágföld keverék jó alájuk, itatótál, búvóhely is kell. Pici félbevágott lisztkukaccal etethetőek. Dísz, csicsa, nővény felesleges, max ha nekem úgy tetszene. :) Vedlés előtt/után nem esznek, fokozott párára/vizességre és nyugira van szükségük, valamint felügyeld a vedlést, meg ne sérüljenek (ha a pók sérül, elvérzik - persze pillanatragasztóval megoldható hogy elapadjon ha más lehetőség nincs).


Nagyobbként sincs sok igénye, fokozatosan lehet egész lisztkukacot, majd gyászbogárlárvát, rózsabogárlárvát, tücsköt, sáskát és ha már nagyobbak, szopós egeret adni nekik. Ha megnőnek már viváriumba kell helyezni őket, nagyon jókat találsz állatkereskedésekben is. Nem túl kényes a többség ebből a nemzettségből, de ha hidegek vannak nálatok benn, melegítőt érdemes lesz beszerezni, alapvetően trópusi égövön jellemzőek.

2014. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

Még azt szeretném kérdezni, hogy milyen fajták ajánlottak még kezdőknek ??? Előre is köszönöm a válaszokat. :D

2014. máj. 4. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Bármelyik talajlakóval kezdhetsz, vannak nyugisabb és agresszívebb fajok is, de ha odafigyelsz nem lesz baj, csipesszel etesd és ne vedd ki a helyéről, úgysem fog kézhez szokni, ilyen nincs.

A vedlés előtt emeld a párát és hagyd békén, ne izguld túl és ne próbálj neki segíteni, úgysem tudsz.


A vedlés előtt: visszahúzódó lesz és nem fogad el kaját, sokat iszik, utóteste besötétedik, na ha ezeket észreveszed, akkor az átlagosnál kicsit jobban vizezd a földet.


Egy 3-4 vedléses kicsi már elég stabil, ha odafigyelsz nem fog meghalni, szóval erre alapozva ne vegyél ötöt, hogy úgyis meghal pár.

De azért vehetsz többet, nehogy megund, mert nem sokáig lesz izgalmas egy darab mini pókot nevelni.


Ha skorpiót is szeretnél, akkor kerüld a sivatagi fajokat (már ha véletlen belefutnál) de ha veszel egy császárskorpiót, azt nem lesz nehezebb tartani mint egy madárpókot és legalább annyi leírást találhatsz róla is mint a pókokról.

2014. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak is köszönöm. :D
2014. máj. 5. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Pók: Brachypelma smithi, B. albopilosum, B. vagans, B. boehmei

Skori: Pandinus imperator (csaászárskorpió), Heterometrus petersii

Imádkozó sáska: Hierodula membranacea

2014. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én az imádkozó sáskát ajánlanám elsőnek, bár azt kicsit nehezebb beszerezni mint a madárpókot. Az állatkereskedésekben főleg az egyiptomi fajtát lehet beszerezni, ami hasonlít a hazai sáskára(amit egyébként szintén jól lehet fogságban tartani, csak sajna nem található meg az állatkereskedésekben és védett)de talán egy kicsit nagyobb. Az egyiptomi imádkozó nem bírja a párát sivatagi-mediterrán állat lévén.Egyedüli hátrányuk, hogy rövid életűek(kb.1 év, a hazai manó még annyi se)és összeférhetetlenek minden más állattal.Vándorsáskákat és más megfelelő méretű rovarokat adj neki(tavasztól őszig gyűjthetsz is neki kaját). Kb.akkora helyen tartsd mint a madárpókot csak tegyél be neki sok ágat és búvóhelyet.
2014. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Egyébként nehezen bár, de botsáskát is belehet szerezni. Más állatokkal is tartható együtt és különféle leveleket eszik(pl:fagyal,eperfa). Terráriuma ugyanolyan lehet mint azt fent az imádkozónál leírtam. A legtöbb faj 10-15 cm-re nő meg.
2014. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. máj. 9. 07:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bengáli botsáskáim vannak. 6 db-ot kaptam 1 éve, mára 28-an vannak. Tartásuk baromi egyszerű: szeder-rózsa-csipkebogyó levelet esznek, hetente 2-szer 3-szor bespriccelsz vizet, hogy igyanak a cseppekből, pont. Persze itt is figyelni kell a párára, hogy vedléskor ne szakadjon le a lábuk. Nem csípnek nem rúgnak nem harapnak, az egyetlen dolog amiben kárt tudnak tenni a növény, amit esznek. Magyarul akkor veszed kézbe őket amikor akarod. Nekem ők az első állataim és nagyon könnyű tartani őket feltéve, hogy nem Budapest közepén laksz ahol nem tudsz kaját szedni nekik (kipufogógázmenteset erdőből).
2014. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!