Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ászkarák/pincebogár tartás?

Ászkarák/pincebogár tartás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék ászkákat tartani, nem mint eleségállat hanem mint házi állat. Szerintem nagyon cukik. :D Lenne pár kérdésem:

-Mekkora hely kell nekik kb?

-Mennyi időnként kell etetni és mivel?

-Mit érdemes a terráriumba rakni?

-Mennyire jó mászók? Kijönnének műanyag terráriumból?

-Hogyan kell őket itatni és mennyi időnként?

-Ha túl szaporodnak baj lenne ha csak úgy kiöntenék egy nagyobb csoportot a természetben? Ökoszisztéma ehez hogy állna? Kint is megélnek... Ugye?

-Mennyi időnként kell alattuk takarítani?

-Kellenek a földbe olyan kis bogarak (ugróvillások) amik lebontják az üröléket vagy jó lesz anélkül is? Azt olvastam az ürölék az ászkáknak is remek vitamin forrás.

-Csíp? Lehet kézbe venni? Ha igen mennyire tolerálja ha oda vissza mászkáltatom a tenyeremben?

Köszönöm előre is a válaszokat! Oda vagyok ezekért a kis kitin gombócokért.



aug. 16. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Facebookon van tenyésztői csoport, szerintem érdemesebb lenne ott érdeklődnöd.
aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
80%

1. Nincs szükségük nagy helyre, egy kisebb terráriumban is elvannak. Egy 60x30 centisben már akár 100 ászka is megfér.


2. Nagyrészt magát a berendezést(kerti talaj, avarlevelek, moha, egyéb növényi anyagok) eszik, és akkor esznek mikor nekik jól esik. Pár naponta kaphatnak kis gyümölcsöt vagy zöldséget(ami ha nem fogy el, ki kell venni mielőtt nekiállna penészedni).


3. Pár centi talajréteg, avarlevelek, moha a fontos. Dekorációnak és búvóhelynek kövek, makkok, tobozok stb.


4. Nem másznak túl jól felfelé.


5. Ha néha lespricceled az élőhelyüket az elég. Vizes tálat nem szabad kirakni nekik mert belefulladhatnak.


6. Ha őshonos ászkákról van szó akkor simán megélnek kint, pl: komposztban.


7. Nem szükséges takarítani, ,,feltakarítanak" maguk után. Csak ha látod valami penészedni kezd, dobd ki.


8. Nem szükséges, bár jó eséllyel maguktól is megjelennek.


9. Egyáltalán nem tudnak csípni.


Szóval elég egyszerű a tartásuk, nemigazán más mint mondjuk a gilisztáké. Kertekben pl: kövek alatt, komposztban mindig lehet találni ászkákat, és a begyűjtött példányokból el is tudod indítani a kolóniát.


[link]

aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Fúj. Chemotoxot nekik!!!!
aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es. Az jó ha tojás héjat aprítok a talajba? :oo Mint vitamin forrás. Meg nyílván amiket leírtál.
aug. 16. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Rohadt könnyű őket tartani.

Nekem is van terkom benne 4 hazai fajjal.

Bármi otthoni növényi "hulladék" megteszi.

Ha néha veszel nekik kisallatkerben szárított halat az meg pláne jó nekik.


Nyirkos legyen a terko és ennyi.

De ha folyamatosan adod nekik a kaját akkor úgy is az marad.

aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Én tudom mit esznek ezek a kis dögök: Raidet 🤭🤭🤭
aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy ürülék. Így írjuk.
aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es igen, megesik 1-2 elírás. Bocsánat.
aug. 17. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!