Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Biztos, hogy kullancs volt?

Biztos, hogy kullancs volt?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam a laksomban egy bogarat ami google képek elemzése alapján nem kullancsnak tűnt.

Amikor összenyomtam piros vér volt benne.

Van olyan bogár aminek piros a vére?

Sejtésem szerint paradicsommal hoztam haza.


aug. 14. 06:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kullancsnak elég jellegzezes kinézete van. Piros paca főként akkor marad utána ha már teleszívta magát vérrel, ilyenkor jól felduzzad, kb. borsó méretűre. Amúgymeg nagyon pici pár mm.

De am sajnos bárhonnan hazavihetsz egyet ma már. Kimész a városi parkba és már ott is vannak, mivel nincs természetes ellensége.

aug. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A rovaroknan vérnyirok (hemolonfa) kering, ami szürkés árnyalatú nedv, és tápanyagokat szállít, oxigént nem.

A vér vörös színét a hemoglobin adja, ami az oxigént szállítja, a rovaroknak még nincs, sokkal fejletlenebb lények.

aug. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

"Tegnap találtam a laksomban egy bogarat ami google képek elemzése alapján NEM kullancsnak tűnt."


Tehát erre a logikus válasz:

NEM BIZTOS, hogy kullancs volt!

🤦

aug. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ha nem piros a vérük akkor biztos, hogy valamilyen " vérszívó" bogár volt.

Én sem mondanám kullancsnak, csak nem igazán ismerek más " vérszívót".

Kb 1 vagy max 2mm-es volt.

aug. 14. 08:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A közönséges bársonyatka is pókszerű, ráadásul szétnyomva is teljesen piros!
aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Fekete volt és barna pöttyök voltak rajta.
aug. 14. 08:31
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Legközelebb majd lefotózod, mielőtt szétnyomod - ha már így utólag annyira fontos megtudnod, hogy milyen ártatlan kis lényt öltél meg.
aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1. A pontos megválaszoláshoz tisztánlátást igénylő kérdéseket az ezotéria rovatba kérjük!

2. A kullancs "csípése" csak ritkán okoz egészségügyi problémát.

3. "1-2 mm-es" nem lehet semmilyen vér, mert az még nem szívhatott, ráadásul egy állat sem vakar ki magából ennyire kicsi kullancsot.

4. A fóbiákkal kapcsolatban javasolom a "Mentális egészség" rovatot használni.

aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kullancslégy esetleg? Az is vérszívó, állatok vérével táplálkozik.
aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

#12 (10:08) - érdekes meglátás, mert vannak rosszul repülő kullancslegyek, de emellett még ne feledjük:


1. "Bogár" szó is volt a kérdésben, ami egy fedőszárnyas rovar.

2. A "kullancs" egy pókszabású ízeltlábú, nem pedig rovar - tehát egy biológiából kettes félvak is láthatja a különbséget, amíg egy tisztánlátó-tesztkérdés kírása érdekében túlságosan szét nem kenik a mintapéldányt.

aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!