Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a méhek berepülnek egy...

Gál Gábor 2024 kérdése:

Ha a méhek berepülnek egy járműbe és csak jóval később "szállnak ki", akkor mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Hazatalálnak, magányosan elpusztulnak vagy csatlakozhatnak egy másik családhoz?
aug. 10. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Jó kérdés! Kíváncsi vagyok a válaszokra!
aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Mivel konkrétan ki tudják számolni az égtajakat és a nap mozgását és elölre meg tudják jósolni, hogy hogy milyen iranyba fog vetődni az arnyék szerintem nem problema, higy haza talaljanak
aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Berepült egy méh a villamosba és sokáig ott maradt, ekkor jutott eszembe. Az internet szerint akár 8 km-re is elrepülhetnek, de azt nem találtam meg, hogy mi van, ha messzebbre kerülnek.
aug. 10. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Bújócskáznak.
aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

5-8km-ről hazatalálhat. Messzebbről nem biztos. Illetve ha jól emlékszem 3 nap után sem talál haza. Szóval ha te becsukod egy garázsba pl. és csak 3 nappal később engeded ki, akkor sem biztos, hogy megtalálja a kaptárat.

Viszont ha a környéken talál egy család méhecskét, akkor oda be tud kéretszkedni, aztán vagy beengedik vagy nem.

aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
A macska hogyan talál haza? Ha pl 12km távolságra viszem el, és ketrecben letakarva szállítom, számára idegen helyere?
aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom, hogy a méheket el lehet költöztetni, ez viszont ellent mond annak, hogy ha elviszik, akkor visszamegy a régi helyére.
aug. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen, el lehet költöztetni őket, de messzebb kell vinni. Ha azon a határon belül költözteted ahol nektárt és virágport gyűjtenek, akkor arra a helyre mennek vissza ahova be vannak tájolva.

Tehát a kaptársort nem rakhatod át csak úgy egy mezővel arrébb.

aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kísérletezz inkább darazsakkal. (azok nem védettek) Bezárod őket a kocsiba és elautókázol velük 100km-re. Kibírják-e? Te életben maradsz-e?
szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!