Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rovarirtó szakember van...

Rovarirtó szakember van esetleg a csoportban? Milyen bogár lehet ez ?

Figyelt kérdés
A frász kerülget 2 hete. Másodjára találtunk a szobában ilyen bogarakat. Szinte biztosan az erkélyről jönnek be. Most éjszaka 3 at is megfogott férjem a nagy szobában. Egy másik már igyekezett az élőszobába ki. Egye rajta mászott. Persze szúnyogháló van az erkély ajtón, de nem teljesen zár jól az alján. A google ban valami futó bogarat ad ki. Harphalus Rufipes. De nem vagyok szakértő. Csak nyugtassatok meg el fognak tűnni és nem valami csótány fajta. Tavaly nem találkoztam ilyennek. Remélem betölti a képet a linkről : [link]
júl. 16. 02:55
 1/3 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Ez nem csótány!

Tényleg valamelyik kis futóbogár, de erről a képről fajt nem mondanék...

Teljesen ártalmatlan, nyugodtan fogd meg és tedd ki, nem csíp, nem harap, nincs kártétele a lakásban.

júl. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nagy hőség elől menekülnek a rovarok is, és ilyenkor sok olyan bogár bemenekül a hűvösebb lakásokba, amelyek egyébként nem jellemzőek ott
júl. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtato választ. Hát férjemnek nem volt kellemes éjszaka a hőségben a tarkójához nyúlva ilyen bogárat érzett mászni. Én kb kiszaladtam volna a világból. Biztosan a nagy meleg bolondította meg őket. Mert tavaly nem láttunk ilyet erkélyen sem lakásban. (Veszprémben lakunk)
júl. 16. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!