Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Minden csótánynak tüskés a lába?

Minden csótánynak tüskés a lába?

Figyelt kérdés

Ma kora este, amikor sütéshez készülődtem, arra figyeltem fel, hogy valami végigrohant a konyhapulton, majd megállt előttem. Egy fehér hosszúkás testű, kb. 1-1.5 mm hosszú rovar volt, hosszú csápokkal és hosszú lábakkal. Egy darabig néztük egymást, próbáltam megállapítani, hogy mi lehet, aztán le lett csapva. Fotó tehát sajnos nem készült róla. Az alaki meg a mozgásbeli hasonlóság miatt, valamint azért, mert vagy a kamrából jött, vagy a konyhában volt, csótányra tippelnék (amik ráadásul friss vedlés után fehérek), viszont nem láttam tüskéket a lábain.


Saját építésű kertes házban lakunk, sokáig nem voltak csótányaink. Viszont tavaly ősszel láttam egyet az emeleti fürdőszobában, majd pár hónapra rá ismét egyet a garázsunkban. Utóbbit volt szerencsém alaposabban megfigyelni és azt tuti, hogy német csótány volt. Mindkét eset után helyeztem ki csapdákat a lakás különböző pontjaira (pl. fürdőszobák, konyha, pince) amelyeket legalább 2-3 hétig hagytam egy-egy helyen, de sosem fogtak semmit, max. 1-2 pók mászott beléjük.


Télen meg tavasszal nem láttunk semmit, a pincében ősz óta kint hagytam két csapdát. Erre most történt ez az eset.


Tudom, hogy kép nélkül nehéz, de szerintetek lehetett csótány, akkor is, ha egyáltalán nem voltak tüskések a lábai? Vagy ha nem az

volt, akkor milyen 1-1.5 centis hosszúkás, fehér rovar fordulhat elő ilyenkor a konyhában/kamrában, aminek hosszú csápja van? (Ezüstös pikkelyke vagy fátyolka nem lehetett.)


Én mindenesetre kezdek aggódni, mert a szüleim elbagatellizálják az egészet.

:(



júl. 10. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, minden csótánynak olyan.
júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom mi lehetett.


Itt van egy netes kép egy frissen vedlett csótányról, erre hasonlított valamelyest, bár a teste és a lába picit talán vékonyabb, karcsúbb volt, és utóbbi egyáltalán nem volt tüskés. A potrohvégződésére meg a csápja hosszára már nem emlékszem, de utóbbi tuti volt neki. És elég gyorsan szaladt, amíg meg nem állt a konyhapult közepén.


[link]


Pedig miután le lett csapva, alaposan megnéztem. Bánom már, hogy nem fotóztam le, mert most tuti lesz néhány álmatlan éjszakám emiatt. Valamelyik nap egy kisebb cincérszerűséget is sikítva csaptam agyon a szobám ablakában, mert első ránézésre azt is csótánynak véltem. :(

júl. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!