Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mihez kezdjek a pókokkal hogy...

Mihez kezdjek a pókokkal hogy végleg kiírtsam őket a lakásból? Egyszerűen nincs nyugtom tőlük.

Figyelt kérdés

Nagyon durván pókfóbiás vagyok. Olyannyira, hogyha meglátok egyet, egyszerűen nem tudok nyugodtan tartózkodni a helyiségben, amíg tudom, hogy ott van. Ez különösen a hálószobában nagyon rossz, mert ha meglátok egyet alváshoz készülődve, egyszerűen nem tudok utána ott aludni vagy csak nagyon nehezen (még akkor is, ha már kitettük/megszabadultunk tőle előtte). Úgy érzem tönkre teszik az életem. Hiába takarítok rendszeresen, próbáltam mindenféle illóolajat is amik elvileg "távol tartják őket", egyszerűen semmi nem használ ellenük, mindig jön újabb és újabb. Nem bírok velük megbékélni, iszonyatosan félek, pánikolok tőlük. Teljesen mindegy, hogy mekkora, a legkisebbtől is rosszul vagyok.


Mit lehet ellenük tenni? Egyáltalán ki lehet őket irtani végleg? Kinek mi használ, aki hasonló helyzetben van, mint én?



tegnapelőtt 02:20
 1/7 TheCoolGamer válasza:
48%
Nem lehet teljesen a "házi" pókokat kiírtani, mindig is felbukkannak újra. Egyébként teljesen ártalmatlanok az emberre nézve.
tegnapelőtt 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Kezeltesd magad! Pszichológus felkeresését javaslom.
tegnapelőtt 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Persze ártalmatlanok, ha egy házi pók meg csíp lesz több piros pötty egymás mellett aztán leesik a bőr felső rétege. Ez nem vészes, de egyszer egy mérges pók csípett meg alvás közben, 3 hétig alig bírtam menni.

Na én azóta írtom a házban, és nem érdekel ki mennyire védi őket. Fél év alatt teljesen felszámoltam mindet, mostmár csak néhány havonta találok pókhálót. Havi szinten kihúzkodtam a szekrényeket felszedtem a laminált padló szegélyeket és mindent pórszívóztam. Kb fél évig volt a ház szegélyek nélkül, vettem hosszú lapos szívófejet, mert a konyha bútort mégsem lehet szétszedni. Gazda boltba vettem pókok elleni szert, takarítás után végig fújkáltam a falak mentén, a konyha szekrény alatt. Minden ablak szúnyoghálót kapott.

Ennek már kb 5 éve. Azóta is ha meglátok egy hálót addig nem nyugszom míg le nem vadászom. Idén 4 db volt eddig.

Gyerek koromba csak kaszás és keresztes pókok voltak a környék, helyettük van minden féle szőrös lábú vagy fekete "nagytestű" izék. Szerintem a sok export cuccal behoztuk őket aztán mára teljesen elszaporodtak és kiírtották a környék békés pókjait.


Idén fedeztem fel egy új fajta szúnyogot az udvaron. Kb 1,5x akkora mint a megszokott, és tigris csikos...

tegnapelőtt 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* nem egy darab, hanem ezzel van tele a környék
tegnapelőtt 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy pánikolsz tőlük, de a félelmedet kellene valahogy legyőzni, a lakásba költöző pókok nálunk ártalmatlanok, egy szúnyog nagyobb kellemetlenséget tud okozni a lakásban, mint a pók.

Kizárni szinte lehetetlen a bejutásukat, hisz még a termetesnek számító kaszás pókok ivadékai is lehetnek milliméteres apróságok, amelyeknek a szúnyogháló rése, egy repedés is lehet bejárat.


Mivel én nem félek a pókoktól, ha meglátom a lakásban, megfogom ŕs kirakom a szabadba, nem teszteltem, hogy ezek a tanácsok hatásosak-e, de próbáld ki:

[link]

tegnapelőtt 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

3-as, de egyszer egy mérges pók csípett meg alvás közben, 3 hétig alig bírtam menni - Magyarországon nincsen olyan pókfajta, amire így reagálnál, szóval nem kell bullshtelni.


Kérdező: menj el pszichológushoz, mert nem egészséges, amit csinálsz.

Írom ezt olyan nőként, aki szintén nem szereti őket.

tegnapelőtt 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3# +

Van róla zárójelentésem, hogy pók csípés volt...


"Magyarországon nincsen olyan pókfajta, amire így reagálnál, szóval nem kell bullshtelni."

Mintha a magyar határ hermetikusan zárt felület lenne... Még véletlenül sem tud bejutni az országba a rengeteg behozott cuccok között.

Ezenkívül rengeteg frissen kikelt pók közlekedik a széllel a hálója segítségével (ökörnyál).

tegnapelőtt 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!