Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a neve ennek a rovarnak?

Mi a neve ennek a rovarnak?

Figyelt kérdés

[link]


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. nov. 15. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Német csótány. Nagyon szép, kedves kis rovar. Ha eteted minden nap bőségesen egy kis idő múltával rengetegen lesznek. Szerethetőek és roppant ragaszkodók.
2022. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is csótánynak nézem. Hogy kártevő faj vagy nem az meg nem egyértelmű. Jó lenne egy kevésbé homályos kép, de google alapján te is meg tudod tippelni. Ebből lehet, hogy rovarírtás lesz. Ha tényleg német vagy amerikai akkor azon félnek a fénytől és ha látsz néha akkor már valószínűleg igen sok van.


Lehet venni csótánycsapdát ami a kiirtásukra nem jó, de megerősíti a gyanút, hogy hát ez valóban az és vannak és akkor lehet hívni a rovarirtót.

2022. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
78%
Német csótányból max a kisebb fajta. A kifejlett az fekete és nagy. És ez akkor is a hím. És kölyök.
2022. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
(2)-es vagyok. Azért az is segítene ha leírnád, hogy hogyan viselkedik, mekkora, mennyire gyors, miket csinál, hol találtad (konyha, vizes helység vagy szoba ablak közelében). Pl ha látszólag nem fél a fénytől akkor szerintem nem kártevő faj. Ha meg repül akkor valószínűleg Ectobius vittiventris ( [link] ).
2022. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ne Ectobius azaz erdeicsótány faj....


Elég elmosódott a kép de Német csótánynak tűnik.

2022. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kertből jönnek be, családi házról van szó. Közel van az erdő.
2022. nov. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!