Régen miért volt olyan sok cserebogár?
Figyelt kérdés
A 90-es években voltam kisgyerek. Emlékszem olyan invázió volt, hogy a teraszon feltartottunk egy vödröt és tele repült cserebogárral.
Mi volt az oka hogy akkor ennyien voltak, most meg nem látok repkedni egyet sem?
2022. máj. 13. 21:59
1/9 anonim válasza:
Nem az a kérdés, hogy régen miért volt annyi, hanem az, hogy most miért nincs. Környezetszennyezés, rovarirtás, természetes élőhelyek elpusztítása.
2/9 anonim válasza:
Az egyre több művelt, gyom és kártevő irtott terület nem kedvez a megmaradásuknak. Írtják kémiailag és bio módszerrel is, mert kártékony.
Jellemzően nagyobb mennyiségben napjainkban is előfordulnak, három évente rajzanak, ekkor igazán látványos a megjelenésük. Hidegebb országokban 4 évente van rajzás.
Ennek oka, hogy (tojás, majd lárva/pajor) pajor fejlődése a föld alatt három évig tart, majd egy rövid metamorfózist követően lesz "imágó" cserebogár a pajorból. Ekkor rajzanak. Megjelenésük ekkor látványosan tömeges.
3/9 anonim válasza:
Pár éve nagyon látványos volt (számomra) egy ilyen rajzás. Csapatostul jöttek be a konyhaablakon este, ki kellett menekülni a helyiségből. Aztán pár perc után mind a földön feküdt holtan. Aznap este voltunk lent sétálni, az összes utcai lámpa körül is hatalmas rajok szálldostak illetve az egész utca tele volt bogárhullákkal. Szinte nem tudtunk olyan helyre lépni, hogy ne tapossunk rajtuk. Miért pusztulhattak el hirtelen és tömegesen?
5/9 anonim válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy pár évente van nagy rajzás. Gyerek koromban is egyik évben volt, az utcai lámpák alatt este halomban voltak. Aztán pár évig alig. Nálunk most kb. 4 éve volt rengeteg, akkor volt fiatal a kutyánk, azzal szórakozott napokig, hogy este futkosott utánuk és kapkodta el őket. Azóta nincs ilyen sok.
6/9 anonim válasza:
#4 egyik sem ad választ arra, hogy miért döglenek meg egyik pillanatról a másikra. Kifejlődött, életképes, röpköd majd egyszer csak leesik és vége?
7/9 anonim válasza:
Mert az életüknek a 95%-át a föld alatt élik. Miután kifejlődtek, szaporodnak és elpusztulnak. Nem maradnak sokáig életben. Iskolai tananyag amúgy
9/9 anonim válasza:
#7 ez részben igaz, de akkor sem az a bevett halálnemük, hogy tavasszal tömegesen lepotyognak és elborítják a talajt a tetemeik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!