Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Történik valami akkor, ha...

Történik valami akkor, ha valamilyen rovar megcsíp és van alkohol a véremben?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
rovar elpusztul alkoholmérgezésben
2020. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szúnyog nem lesz részeg tőled.
2020. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Utána cikkcakkban fog repülni.
2020. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Rákattan a véredre, ezentul csak azt akarja inni!
2020. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, semmi nem történik, ha akkora lenne a véralkohol szinted, hogy az hasson egy rovarra, akkor már Te is alkohol mérgezést kapnál.
2020. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De amúgy az alkoholt csak az ember bírja az élőlények közül, nem? Vagy mit hagytam ki?
2020. okt. 8. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem hallottam olyan kísérletekről, hogy például részeg embereket megcsípetnek szúnyogokkal és figyelik, hogy azok most lepotyognak -e vagy repülnek tovább. De szerintem olyan keveset szív magába a vérből, hogy nincs rá hatása. Egyébként ha bármilyen nem vérszívó rovar csak úgy megcsíp, akkor pont, hogy a rovar juttat mérget a szervezetedbe, tehát nem szív ki onnan semmit, tehát az alkohollal sem érintkezik. Ha viszont mondjuk beleisznak egy kiborult sörös doboz tartalmába, akkor belepusztulnak, mert sokkal kisebbek mint egy ember és töményebb az alkohol koncentrátum. Amúgy nézd meg a Sivatagi Show című filmet. Abban van egy jelenet, ahol az állatok erjedt gyümölcsöket esznek és berúgnak, de nem pusztulnak el. Szóval elég sok élőlény bírja az alkoholt és ugyan úgy berúghatnak tőle, mint az ember, csak egy állat elég ritkán kerül olyan helyzetbe, hogy alkoholt tudjon inni.
2021. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!