Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen állat lehet? (kép)

Ez milyen állat lehet? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen bogarak jelentek nem nemrég a lakásban, illetve már kb. fél éve találtam hasonlót, de csak 1-2 darab elvétve, azt hittem nem okoz gondot.


Viszont ma már kb. naponta látok (főleg WC helységében), nem vészes még talán, mert csak 1-2 darab, főleg éjjel jönnek elő, de amint lámpát kapcsolok, azonnal elkezdenek "rohanni", így nehéz elkapni őket.


Valakit tudja esetleg, hogy milyen rovar ez, és hogy mekkora gondot jelent, hogy jelen vannak?

Egyébként kb. 1 éve épült társasházi lakásról van szó, eléggé meglepett, hogy máris bogarak lepik el..


Köszönöm!


2020. ápr. 14. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ezüstös pikkelyke
2020. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Előbbi vagyok, itt egy link hogy szabadulj meg tőlük

[link]

2020. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
2020. ápr. 14. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Cellulozzal táplálkozik, ezért tapetas lakásokban gyakran előfordul. Egyszer voltam egy szállodában ami hemzsegett ezektől és egyik reggel tele voltam vöröslő csipesekkel. Bár ez elvileg nem csíp és simán lehetett agyi poloska, de azért az elővigyázatosság nem árt.
2020. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs tapéta a lakásban, ahogy megfigyeltem, mikor éjjel (hajnali órákban aktívak, ahogy megfigyeltem) lámpát kapcsolok, azonnal elszaladnak, és az ajtófélfába bújik el néhány.


Utána néztem közben, elvileg normális, minden társasházi lakásban van, csak esetleg nem veszik észre. Legalábbis ezt olvastam. Illetve, hogy amíg elenyésző darabszámban vannak, nem is kell, és nem is hatásos foglalkozni velük.


Mindenesetre, találtam a neten egy ilyen ragadós papírcsapdát, ami elvileg jó ellenük, azt azért beszerzek egy pár darabot, és kirakom őket estére.

2020. ápr. 15. 15:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom, kitől kapott az első válaszoló lepontozást, mikor pontosan megnevezte, hogy mi ez..
2020. ápr. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!