Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyek rá egy erdei...

Hogy vegyek rá egy erdei fülesbaglyot, hogy odaköltsön az udvarunkban lévô fára?

Figyelt kérdés
Kihelyeznék fészket is, csak errefelé nem túl sok van (dunántúli falu). Lehet kapni sípot, ami a fülesbagoly hangját utánozza, azzal hozzánk tudnám csalogatni?

2019. júl. 21. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor beültette apám az egész kertet aakácokkal (meg a faluban még néhányan beültették) és mikor megnőttek picit az akácok, akkor apámmal kitettünk egy jó nagy odut, jó magasra, akkor belefészkeltek a fülesbaglyok. Nagyon aranyosak voltak a kicsi pihés baglyok.
2019. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon cukik a kisbaglyok, én is szeretném ôket látni élôben. Nálunk fûzfa van, ezüst fenyôk meg gyümölcsfák az udvarban. A fûzfára kitennék odút februárban, hátha befészkelnek.
2019. júl. 29. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor búcsút inthetsz minden egyéb kismadárnak, rigónak, cinkének, rozsdafarkúnak, stb. Ugyanis a baglyodnak nem kell messze menni zsákmányért.A kismadarak, aki még életben marad, el fog menni mind.

Szóval én inkább nézegetem az udvarunkon levő 5 fecskefészekből kirepülő fecskéket,a kis rozsdafarkúakat, télen a cinkéket, rigókat, sok kisverebet, örvös galambokat, vadgalambokat, mint helyettük egy ragadozó madarat.

2019. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy kis kuvik lakik, azonban az összes többi madár pont őt nem szereti. A feketerigó mindig nekiütődik, és a rozsdafarkúak is zavarják.
2019. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!