Tapasztalatok ponthegesztett, galvanizált fémhálóval?
2 nimfapapagájomnak szeretnék készíteni egy nagyobb méretű röpdét, melyhez (a tenyésztők többsége által is kedvelt) ponthegesztett, galvanizált fémhálót használnék. Rendesen utánaolvastam a dolgoknak, és ugye a tűzihorganyzásos hálókat alapból nem javasolják (a rajtuk lévő cink göböket könnyen megeheti a madár, mely aztán szép lassan megmérgezi). A galvanizáltakat már valamivel biztonságosabbnak tartják, viszont a rozsdásodással ismét képbe kerülhet a cink, melyet megint csak "benyalhat,, a papesz. A fehér rozsda valamelyest kezelhető a háló ecetes-vizes átsúrolásával, a legjobb megoldásnak mégis azt tartanák, ha mindenki rozsdamentes acél hálót használna (nagyon drága és nehezen beszerezhető). Egy másik honlapon is hasonló a vélekedés, de nem beszélnek le senkit a galvanizált hálókról: Elég ha figyelünk az oxidációra, és időben cseréljük a problémás részeket.
Kérdésem tehát azokra vonatkozna, akik ilyen hálójú röpdékben tartják papagájaikat: Mennyi idő után tapasztaltok rozsdásodást? (Az én röpdém beltéri lenne, nem érné se pára, se eső, legfeljebb az itatóból kifröccsenő víz.) Előfordult már, hogy cink mérgezés miatt hullott el/betegedett meg madaratok? Könnyen felsérti a papagáj csőre a háló bevonatát? (Az enyémek szinte csak mászással hajlandóak közlekedni, ritkán repülnek.) Cserélitek vagy inkább súroljátok (ecettel-vízzel) a hálót? Ha súroljátok, mennyi ideig nyújt védelmet a rozsdásodás ellen? Minden egyéb tapasztalatot szívesen fogadok.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!