Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákópapagájt szeretnék venni...

Jákópapagájt szeretnék venni arra. Milyen feltételeket biztosítsak neki?

Figyelt kérdés
Szóval...Szeretnék egy jákót(amit kiskorától én nevelném)utána olvasgattam és egy eléggé nagy kalitkára lesz szükségem.Viszont állítólag pára is kell neki.A táplálkozását is viszonylag tudom már hogy nagyon változatosan kell.Viszont azt nem tudom hogy hagyjak neki a kalitkába táplálékot mindig vagy úgy etessem.(ha etessem napi hányszor) sokat kell vele foglalkozni napi másfél 2 óra.De esetleg akinek van otthon vagy aki tud még róla beszámolni hogy pl pontosan mekkora kalitka meg milyen környezet meg bármi szeretném a legjobbat biztosítani neki.Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 11. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy jákó nagyon bonyolult madár és kevesen tartják, ezért gondolom hogy kicsi az esély, hogy itt használható információkat kapsz. Javaslom, hogy kezdj el tenyésztőket keresni, válaszd ki a neked szimpatikusat és tőle kérj tanácsokat. Nekik van ebben több tapasztalatuk, és nem árt tartani a kapcsolatot, mert később is biztosan szívesen segítenek ha gondod van.


Emellett YouTube-on találhatsz még hasznos (angol nyelvű) videókat, akik a jákó tartást, gondozást, mindennapokat mutatják be. Én hasznosnak találtam ezeket, más fajok tartásához is.

2018. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben körül nézek köszönöm.
2018. márc. 11. 21:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont a kalitkával vagyok a legnagyobb gondban sehol sem találok akkora nagyságú kalitkát amilyen kellene szerintem.
2018. márc. 11. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van időd készíteni is tudsz. Sajnos nálunk tényleg nem könnyű nagy kalitkát szerezni, és ha van is, irreális áron (persze, egy papagáj tulajdonosnak legyen pénze, na de akkor se kelljen már feleslegesen kiadnia). Érdemes venned egy nagyobb területű műanyag tálcát, ez a legkönnyebben tisztítható szerintem. Felfelé pedig addig építkezel rá, ameddig jólesik. Nem vagyok ebben profi, de szerencsére a neten jó leírásokat lehet találni, amik alapján pár szerszámmal egy laikus is elügyeskedik. Ponthegesztett négyzetes ráccsal érdemes dolgozni. Arra figyelj, hogy még az atombiztos dolgokat is szétszedik idővel, tehát folyamatosan karban kell tartanod a helyet. De addig is, ez egy jó hobbi nekik.


Nem lehetetlen, én is csináltam már kisebbet, de tényleg rengeteg idő. Ha jobban megéri neked külföldről kalitkát rendelni, az is egy jó megoldás lehet.

2018. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az is igaz lehet most így tavasszal megpróbálkozom vele bár találtam itt nálunk egy kerekes 176cm magas 75cm mély 100cm széles ez nem tudom elég-e volna.Ár nincs odaírva azt majd megérdeklődöm de szerintem olyan 100 000-150 000Ft biztos lesz úgyhogy még átgondolom.Szerintetek ez a méret megfelelne ?
2018. márc. 12. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Jákót semmiképp ne vegyél úgy, hogy még előtte nem volt papagájod!! Tapasztalatlan kezekben biztosan megvadul és gondolom nem akarod hogy életed végéig egy kitépett tollú madár keserítse a napjaidat.
2018. márc. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok dolgot nem tudsz még látom így mindenképp keresd fel a PapagájoSOKK nevű(így van írva a vége) facebook csoportot. Ott vannak jákó tartók akik nem hasraütésszerűen tartják hanem úgy ahogy kell.


Kiskorától nem nevelheted mivel fióka eladását jogszabály tiltja. Viszont ha már önálló akkor megveheted. Minél előbb kell fajtárs is neki, mindenképp, különben viselkedésproblémákra és egyebekre(agresszió, tolltépés, ordítozás,stb) kell számítani előbb-utóbb, minél jobban elszokik a fajtárstól annál időigényesebb és problémásabb lehet fajtárshoz szoktatni! Szobai röpde kell nekik legalább 2 méter hosszú mert a jákók nagyon érzékenyek egy komoly betegségre így fontos hogy minél többet repüljenek de a mozgás eleve fontos. Az a legjobb ha nyáron kinti röpdébe lehetnek mert a napfény is fontos,jótékony. És igen a megfelelő páratartalom megfelelő szellőzéssel együtt is kell de ezt biztosítani egyszerre nehéz ügy.

Papagájokat napi fix mennyiségű kajával ajánlott etetni mivel ha sok van előttük válogatnak ami egészségtelen evéshez, problémákhoz vezet, annyi kell nekik hogy a "nemszeretem" kaját is megegyék. Ez főleg magokra vonatkozik, hogy mennyi kell nekik azt a csoportban megmondják. A gyümölcsök,stb az olyan hogy nem kell túl sok de változatosan kell és ha nem esznek meg valamit akkor is kínálni újra és újra mert szoktatás kérdése csak. Lehet ajánlani fogják a pelletet, az egy mesterséges préselt mű kaja nekik aminek véleményem szerint több a negatívuma mint a pozitívuma és inkább a nyereségvágy vagy a tudatlanság miatt ajánlják sokan de majd te eldöntöd hogy mivel etetsz...

Jákók érzékenyebben reagálnak a kalciumhiányra amire oda kell figyelni mert a kalcium nem egyszerű dolog főleg ha benti madár lesz egész évben.


Ez egy nagyon jó film: https://www.youtube.com/watch?v=T9kJkCBtBRg

Ez is hasznos lehet: https://www.youtube.com/watch?v=sZLqbcjT1i4

2018. márc. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh bizony így tényleg nagyon bonyolultnak tűnik rendesen át kell még gondolnom.Köszönöm szépen a segítséget a filmet mindenképp megnézem.
2018. márc. 14. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!