Hogyan lehet megszelídíteni egy fiatal, hím nimfát?
Nagyon fél, amióta betettük a kalitkába egyszer sem ivott vagy evett (legalábbis én nem vettem észre). Hogyan vegyem rá, hogy egyen,bátorodjon, bízzon bennem? Hogy lehet kapcsolatot építeni a madarakkal?
Macskám volt, nyulam is, kutyám van... de a madarak tartásukról nemsokat tudok. :/ Mit adhatok enni, a magvakon kívűl? (És azon belül is, melyik magvakat és mennyit?). Milyen időközönként kell etetni? Mikor csaphatom ki a szobámba? Kutyával össze lehet szoktatni? Ha igen, hogyan?
Ma kaptam ajándékba, tenyésztőtől volt vásárolva.
Köszönöm szépen a segítséget!
Ma már evett is és ivott is. :D
Tegnap nem volt madárkajám, így este lenmagot és reszelt főtt tojást kapott, mindkettőből evett. Ma vettünk neki kölest. :)
Úgy látom, kezdi megszokni a hangom, mivel tegnap mikor hozzászóltam, kihúzta magát, a bóbitája is előre állt, és látszott hogy milyen gyorsan kapkodja a levegőt.
Mára ezek közül csak a bóbitáját engedi előre, mikor hozzászólok, de nem fél annyira. Sőt hangokat is ad ki. :D Nagyon aranyos. :3 És tollászkodik.
A bizalomelnyerés foglalkozás és idő kérdése csak, legyél a közelében, kínáld kézből fürtös kölessel.
Jó minőségű magkeverék az alap mert ilyenből is van(nem is kevés) silány minőségű vagy rossz beltartalmú. Versele-laga és JR farm amit tudok ajánlani de a napraforgómagot ezekből is ajánlott kiválogatni mert szobanimfának nem kell, max. ritkán kevés és akkor is inkább csíráztatva.
1-1,5 evőkanál magkeverék kell fejenként nekik naponta. Mellé sokféle dolog adható nekik de hogy a kaja minél jobban vegyszermentes, tiszta legyen az fontos, bolti gyümölcs kerülendő ahogy az autóút melletti faág,gyom is.
Prédaállatot nem szoktatunk össze ragadozóval mert hiába van ott az ember egy másodperc alatt elkapja és megöli vagy sérülést okoz a madárnak, az ember felfogni se tudja nemhogy közbelépni. Nem egy prédaállat(madár,nyúl,stb) halt bele hirtelen az akár évekig tartó "barátságba" mert egyszercsak kitört a ragadozó a kutyából. Másrészt a kutya(emlősök) nyálában található ez-az veszélyes akár mérgező is lehet a madaraknak.
Teljes kezdő vagy így ha nem bánod olyanról is adnék tanácsot amit nem kérdeztél: figyelmesen olvasd végig ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M
Nimfáknak(1 párnak) én kb. 150x80x150cm-es ketrecet készítenék mert nagy a helyigényük, tudniuk kell repülni rácson belül is.
Kiengedni pár nap,1 hét után elkezdheted, kinyitod az ajtaját és majd ő kijön ha úgy érzi. Legyen az ajtóban kívül is belül is faág, ha nyitva az ajtaja folyamatosan felügyeld. Első pár repkedésnél előfordulhat hogy ütközik,leesik de ez normális, erről jut eszembe a szoba legyen madárbiztos.
Ha fiatal(nincs legalább 9 hónapos) akkor egyáltalán nem biztos hogy hím hacsak a tenyésztő nem a színváltozata öröklődéséből(szülei színe alapján) mondta hogy hím feltéve hogy olyan színű aminél van ilyen opció. Mert enélkül a fiatal nimfák nemét nem lehet megmondani, ivaréréskor a hímek elkezdenek udvarolni onnan tudni legegyértelműbben hogy hím a madár de előtte mind viselkedésben mind tollazatban egyforma a hím is és a tojó is.
Tudom elsőre egyszerre sok az infó de a papagájtartás márcsak ilyen, 10 év után is tanul az ember új dolgot, sose lehet eleget tudni. A videón kívül 2 facebook csoportot ajánlok nagyon ahol tudsz kérdezni is és hozzáértő választ kapsz de ha olvasgatsz, megnézed az albumokat, rögzített bejegyzést akkor eleve sokmident tanulhatsz. A 2 csoport neve: PAPAGÁJOK TAKARMÁNYOZÁSA és az AUSZTRÁL PAPAGÁJOSOK.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!