Rosalinda19 kérdése:
A madarak hogyan szaporodnak?
Figyelt kérdés
Tudom, hogy tojással de a nőci madár csak kitolja a tojast es annyi? A ferfimadar nem csinal semmit? Es ha igy van akkor pl. A fecskepar miert torodik a kisfecskekkel? Ha a ferfifecskenek semmi koze a picikhez...2017. febr. 7. 21:29
2/12 anonim válasza:
Ez komoly?? xD Ettél már rántottát, na már most az a tyúk meg nem termékenyített terméke. Ha egy kakas besegít akkor abból bizony csibefasírt nem rántotta lesz :D
3/12 anonim válasza:
Áhhh, bazzeg, de g*cibuta vagy.
Hát van a kanmadár, na az beveri a lompost a nőstény kloákájába, ami a végbele is egyben. A madárgenya megtermékenyíti a petesejtet (tojást),amit a tyúk meg ismételten kitojik a kloákáján keresztül.
4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok :) aakkor a madaraknak is van péniszuk.. ezt sem tudtam :(
2017. febr. 7. 21:38
5/12 anonim válasza:
És a méhek hogy csinálják?
Van az a méhecskés story, de valahogy soha nem derül ki belőle mi a szitu magukkal a méhekkel.
7/12 anonim válasza:
Azért az elég érdekes lenne, ha a törzsfejlődés eme fokán még szűznemzés lenne... Az evolúciónak sem tenne jót s való igaz, akkor nem így néznének ki a madárcsaládok fiókaneveléskor.
A madárpéniszt illetően ajánlom a kacsáknak utánanézni, tanulságos videók vannak róla.
8/12 anonim válasza:
A hím madár a legtöbb esetben a kloakájából kifröccsenti a spermát a tojó kloakájára. A kacsa-liba félék hímjének van egy kis pénisz-szerű képződménye, amelynek árkában folyik ki a sperma a tojó kloakájához.
9/12 anonim válasza:
A méhek furcsa egy népség, amint tudjuk a méhkirálynő (méhanya) hozza világra az utódokat. A dolgozó méhek mind nősténynek (nőneműek, azaz lányok), de azok egyáltalán nem hoznak világra utódot és általában két-három évig élnek. Illetve bizonyos esetekben lehetnek álanyák, de kizárólag hímnemű, fiú utódokat tudnak világra hozni szűznemzéssel. Vannak utódnemzésre képes nősténynek is, Őket jobban táplálják és elsőosztályú táplálékot (méhpempőt) kapnak; hamarosan elhagyják a családot és új méhcsaládot alapítanak ahol ők lesznek a királynők (anyaméhek). A herék (hímnemű méhek, azaz a fiú méhek) a méhkirálynővel párosodnak a kaptáron kívül, amely során a méhkirálynő több évre való hímivarsejtet gyűjt össze és ezeket fokozatosan használja fel. A herék egy évig élnek, a királynővel történő párzás után kiszakad a fullánkjuk és elpusztulnak. Akik közülük nem pusztultak el, azokat nyár végén elzavarják a kaptárból és tél elején hamarosan ugyanúgy elpusztulnak. Vannak még dajka méhek is a kaptárban, akik az utódokat táplálják ameddig teljesen ki nem fejlődnek. Röviden ennyi, de ennél sokkal bonyolultabb az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!