Mit tehetnék még, a nimfapapagájom (fehér,6 éves) többszöri kezelés után is beteg?
Jajjj...
Az a probléma hogy gondolom sima állatorvoshoz vitted aki nem ért hozzá, pusztán találgat a csöpp tudása alapján és szépen félrekezeli... amiből csak mégtöbb baja lehet a madárnak. Antibiotikum után pl. kéne egy probiotikum(gastroferm) kúra hogy az emésztőrendszere,emésztése újra rendben legyen de ez gondolom már kimaradt...
Gondolom alapos kivizsgálás se történt (ami vizsgálatokat jelent). Sima állatorvosok szokása ránézésre megmondani mi a madár baja ami vicc mert különféle vizsgálatok nélkül lehetetlen biztosra megmondani. Találgatni,tippelgetni meg teljesen felesleges sőt káros mivel csak időhúzás és a félrekezelés árthat. A vizsgálatok elvégzéséhez viszont szaktudás kell és megfelelő eszközök.
A lényeg az hogy a papagájok gyógyításához szakorvos kell. Nem a madarakra specializálódott állatorvosnak fogalma sincs a madarak gyógyításáról,betegségeiről.
Vidd el Budapestre Pazár Péterhez. Neten találsz telefonszámot, időpontot kell kérni. Vagy ha messze vagy Pesttől akkor hívd fel és beszélj vele hogy mit tanácsol és hogy elvidd-e hozzá mert ugye ilyen időben már nem olyan könnyű utaztatni őket. Hozzáértő, lelkiismeretes igazán jó orvos.
Madárspecialista állatorvosból pár szem van az országban ők is Pesten.
Milyen antibiotikumot kapott? Ez eléggé ornitózisnak hangzik(chlamidia psittacci okozza)
Erre vigyázni kell, mert emberre is terjedhet.
Csak az egyik szeme váladékozik, vagy mindkettő?Ha csak az egyik, akkor több mint valószínű.
Az oxitetraciklin és esetleg doxiciklin hatásos erre, és a kezelés ideje hosszú(galamboknál pl. 25-45 nap)
És az antibiotikum eléggé legyengíti, vitaminokkal kell kombinálni, meg probiotikummal (bébiboitic)feltétlenül. Az adagolást nem tudom, a testsúlytól, fajtól függ, én inkább vadmadarakkal dolgozom.
Óvatosságból használj maszkot a közelében, ami veszélyes ha beszívod a száraz ürülék porát vagy a tolltok apró darabkáit(amik libegnek mikor megrázza magát). Emberi tünetek-nátha/influenzaszerűek, elhúzódó szűnni nem akaró köhögés, gyengébb immunrendszernél súlyos tüdőgyulladássá alakulhat kezelés nélkül. Tetraciklin, doxiciklin alapú gyógyszerrel nyomnélkül gyógyul. Nem kell megijedni, csak odafigyelni.
Természetesen mindezt egy olyan orvos kéne megvizsgálja, aki ért is hozzá. Van még egy galambspecialista is, Dr.Berta Krisztián.
Á, nem kell megijedni, csak odafigyelni, mint mondtam. Az egyedüli baj, hogy nem lehet tudni, mennyire bírja a szervezete az antibiotikumot. A kezelés viszonylag hosszú.És a papagájoknál rezisztensebb törzsek vannak sajnos.
Különös véletlen folyamán megismertem Dr.Pazárt, tényleg fantasztikus szakember és nagyon leliismeretes! A legjobb eddig akit Pesten ismerek. Keresd meg.
Tehát mindenképpen szükségesek az óvintézkedések(maszk), fertőtlenítőszerek(állatpatikában megmondani miről van szó, én ecocidot használok). Ha gyanús emberi tünetek vannak, meg kell említeni az orvosnak a madártartást.
A very merry Christmas!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!