Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj megszelídítése/r...

Nimfa papagáj megszelídítése/röptetése?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy a Nimfa papagáj szelídítési folyamata ugyan az mint a Hullámosé?

Először beszélgetés kedvesen halkan

kalitkán kívülről fürtös vagy valamilyen csemege belógatása ezzel szoktatva a kezem jelenlétét aztán megpróbálni kalitkán belül meg távolabb tenni a kezem hogy érte repüljön.

(persze mindezt kb 2-3 hét után hogy megszokja teljesen az új helyet és belakja a kalitkát)

vagy valamit máshogy kéne?

A röptetéssel kapcsolatban mennyi idő után lehet kiengedni hogy ne sérüljön meg vagy ne kelljen kézzel visszatennem? (úgyértve hogy megfogom)

Még nagyon félénk és még inkább nem próbálkozok szinte semmivel

Beszélgetek vele, 1x már evett úgy hogy belógattam a kölest oldalról ő meg kicsit félve ugyan de odajött eszegetni közben beszéltem hozzá.

Értelmes válaszokat előre is köszönöm, és remélem semmi hülyeséget nem írtam.



2016. aug. 14. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Jól csinálod. Akkor Engedd majd ki ha szelídebb lesz. Fontos hogy eleinte etetés előtt,hogy vissza tudd csalogatni egy kis kajával.
2016. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!