Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi okozhatja a varjak tömeges...

Mi okozhatja a varjak tömeges pusztulását?

Figyelt kérdés
Körülbelül úgy húsz éve történt egy furcsa "varjú invázió" az akkori lakhelyemen, aminek tömeges pusztulás lett a vége. Kisgyerek voltam még, de élénken emlékszem a rengeteg madár tetemre, amik egy 300 méteres körzetben hevertek szerteszét a földön. Több zsáknyi elpusztult varjat kellett az önkormányzatnak (akkor még tanácsnak) eltakaríttatnia. Azóta sem jöttem rá, hogy mi okozhatta a varjak tömeges pusztulását. Elsősorban a vegyszerekre gyanakszom, amikkel permeteztek, de biztosan lehettek más okai is. Ezekre lennék kíváncsi. Meg arra, hogy miért gyűlik össze több száz (!!!) varjú egy 300 méteres körzetben. Tényleg különös, nem?
2010. ápr. 8. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb húsz évvel ezelőtt volt, hogy olyan csávázott kukoricával veteményeztek a gazdák, amik a vetési varjak pusztulásához vezetett.
2010. ápr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valami elmebeteg megmérgezhette őket.

és mint tudjuk a csapatban röpülő köztisztasági és rom eltakarító madarak,pl a varjú ,közösségben él ,táplálkozik,bandázik.összetartó erő a csapatban az,hogy minél többen legyenek ,alaptermészetük az,hogy kíváncsiak szemtelenek,bátrak,okosak.és igen, megesik az amikor tömegesen elpusztulnak egy általuk ismert de veszélyes táplálék miatt. aki túlélte vagy látta közülük azt ami történt soha nem felejti el és kerüli azt a fajta élelmet ezentúl.

2010. ápr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A mérgezéssel okozott pusztulások szerintem sem állhatnak arányban a varjak által okozott károkkal, bár nem vagyok gazda, így nem tudhatom, mi a valós helyzet ezen a téren. Sajnos a varjak és a rókák esetében az emberek hajlamosak túlzásokba esni, ha a két állat káros szokásairól van szó, aminek a legvalószínűbb oka az a sok-sok "rém mese" lehet, amiket hallanak... Legalábbis én így gondolom.-:)

2010. ápr. 9. 01:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!