Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam a nimfa...

Zepney kérdése:

Hogyan szoktassam a nimfa papagájom a vállamra?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy már van egy éve kb. hogy itt van , és már nagyon jól érzi magát, délutánonként és reggelenként énekel, mondja,hogy 'rudi vagyok' (ezt tanítottam meg neki.:D,egyenlőre) tehát tényleg jó környezetben van. Viszont még amikor vettük az után pár hónapra már kivettem , amit nem lett volna még szabad, és elkezdett repülni a szobába (ugyebár mi mást csinált volna szegény) és beesett a szekrény mögé, úgy kellett őt kiszedni. Nagyon megijedt de szerencsére nem lett semmi baja, most már ,hogy jó pár hónap eltelt talán fél év, talán megpróbálkoznék vele még egyszer, volt olyan ,hogy a kezemen ült (nagyon szeret ott lenni :D,van hogy le se lehet szedni a kezemről:3) és kiakart jönni, lassan kisétált a csuklómra (kb) de megijedtem nehogy megint az legyen mint régebben, de már szerencsére engedte ,hogy visszategyem a kalitkába (bár az is lehet,hogy most már tudtam,hogy hogy nyúljak hozzá, nem mint ugyebár akkor és nem is ilyedt meg :d) Tehát azt szeretném kérdezi 'főleg papagáj tartóktól',hogy ti ,hogy szoktattátok kézre, vállra, egyáltalán ki a kalitkából? Ötletek,hogy hogy vegyem ki? Az biztos,hogy a szobát meg kell majd csinálnom 'papagáj biztossá'.. 'Köszönöm ha végigolvastad, és azt még inkább ,ha válaszolsz, vagy esetleg tudsz segíteni ^^♥

2015. dec. 14. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyisd ki a kalitkát, és hagyd, hogy ő jöjjön, ne te vedd ki. Hagy mérje fel a terepet, így meg tudja figyelni, hogy hova tud leszállni, ha kimerült a repüléstől.

Én anno úgyanígy szoktattam ki a nimfámat. Az már más kérdés, hogy a bögrés polc egyik bögréjén landolt, de legalább talált egy stabil helyet :D (én innen szoktattam az ujjamra is) Később a nyitott fürdőajtó teteje volt a kedvenc ülőhelye, ha repülni akart ment pár kört, aztán visszaült oda. Ha megunta akkor meg visszament a kalitkába.

Ő már nincs meg, de van nimfapapagájom most is. Ők nincsenek kézhez szoktatva, mégis ki tudom engedni repülni őket. Kinyitom a kalitka ajtót, aztán ha akarnak kijönnek, ha nem akkor nem. Mindig visszamennek maguktól :)

(Szerény véleményem, hogy szerintem nem érezné jól magát a válladon. Valami ülőhelyet hozz össze neki a szobában, ahová mindig visszamehet ha pihenni akar, mint az enyémnél az ajtó teje, vagy a kalitka ajtaja)

2015. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi úgy szoktattuk kézhez hogy egy idő után kiengedtük őket a szobába maguktól kijöttek aztán ettem valamit a szobába és a vállamra szállt hogy megnézze mi az enged ki várd meg míg magától kijön és a kedvenc nasijával csalogasd oda
2015. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Az ötlet nagyon jó :D, és igen nem jól fogalmaztam meg a kérdést,konkrétan nem a vállamra szeretném szoktatni.. egyszerűen csak ki a kalitkából. Köszönöm az ötletet és,hogy válaszoltál^^

A 2. válaszolónak is köszönöm♥

2015. dec. 14. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!