Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen állatok képesek fán...

Milyen állatok képesek fán alvó madarat gyilkolni éjszaka?

Figyelt kérdés

Kertünk nagy fáin szoktak galambok, rigók és más madarak éjszakázni. Sokszor előfordult már, hogy reggel meggyilkolt madarat vagy madárcafatot találtam. De legtöbbször pedig csak kitépett tollakat egy olyan méteres átmérőjű területen.


Ma is a diófa alatt egy csomó toll, szerintem galambé. De se húsmaradvány, se csont, se vér.



Rengeteg macskát tartanak a szomszédaink, és mivel nem ivartalanítják, kóbor macskák is vannak dögivel. Ezek bejárnak hozzánk, mert nincs kutyánk. Én mindig erre a macskákra gyanakodtam. Hiszen a tetőkről simán átmásznak a fáinkra, már sokszor láttam ott őket. És nem egyszer hallottam már bagzani őket esténként.


Mamám viszont most felvetette, hogy szerinte nem a macskák gyilkolják mindig a madarakat. Mert szerinte azok nem csak a tollat hagynák ott...

Szerinte nyest és patkány is lehet. Én pedig ezt nem tudom elképzelni...


Nektek mi a véleményetek, vagy inkább tapasztalatotok megfigyelésetek? Lehet más is, mint macska, és mi???

Mondom, a nyom legtöbbször csak kitépett tollak a földön...



2015. okt. 7. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Be kell kamerazni, oszt megtudod! Meg erdekes is lehet amit fogsz latni, felteheted a youtube-ra. Olyan kamerat tegyel ami lat a sotetben is, infra vilagitoval.
2015. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A macska nem bántja a háziállatokat, még a frissen kikelt kiscsirkét sem. Galambot meg főleg nem. Én is arra gondoltam amire a mamád, nyest vagy hasonló. Akár el is cipelheti máshova megenni.
2015. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
kettes te nem tudom hol nőttél fel s mit tanultál, a macskák ragadozó állatok, egér, madár s amit bír mindent elkap...tapasztalat, saját macskák nem egyszer fogtak madarat, még a lakásban is "bontották" szét amikor nem vettem észre, hogy behozta, kertes házban laktunk, minden héten fogtak madarat, bogarat, közben egret...
2015. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a nyest.
2015. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet macska, patkány, nyest is. Vagy valami ragadozó madár.
2015. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szántóvető ***** válasza:
100%
2-es te macskát csak képeskönyvben láttál.simán levadássza a madarakat ha úgy adódik bár ebben az esetben hogy csak tollak maradnak vissza,valami más lehet a tettes.én is infra kamerát javaslok,biztosan érdekesek lesznek a felvételek.
2015. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ó dehogynem gyilkolnak a macskák... itt valaki tényleg álomvilágban él... :) Csak ami engem is elbizonytalanított, hogy nem minden esetben maradnak ott tetemdarabok. Bár erre lehet az is magyarázat, hogy a macska is elcipeli számára biztonságosabb helyre és ott zabálja meg.


Kamerán álmodozom, de most nincs rá pénzem. Meg elég nagy területet kellene bekamerázni, ugyanis nem mindig ugyanott történik a dolog... De tervezem azért...


No akkor mi lehet a macskán kívül most komolyan???

És hol élnek ezek a más állatok, hogy lehetne megtudni, hogy van-e ilyen a környéken?

2015. okt. 7. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Ragadozó madár, pl bagoly? Az is lehet.
2015. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bagoly nem lehet, akkor nem egyméteres körben lennének lehullott tollak. Patkányról meg ne is beszéljünk, az nem ragadozó. Az ólban képes megülni a kiscsirkét, de nem fog fára mászva galambászni.

2-es akkora hülyeséget írt, hogy ha a kutya bevenné, megveszne tőle. A macska bizony megeszik mindent, amivel elbír. Nekem a szomszéd macskája két fészekalja csirkémet hordta el, mire el tudtam kapni egy élvefogó csapdával. Kicsit megfürösztöttem az esővizes hordóban, többet nem jött a tájamra se. A nyest ügyes vadász, ráadásul territoriális állat. Ha valahova odaszokik a könnyű prédára, nem egykönnyen pályázik el onnan. Valószínűleg ő lesz a tettes.

2015. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma megint találtam egy "tetthelyet"! Egyre félelmetesebb a dolog... :) Ezt most az utcán, a szomszéd háza előtt, fái között.

Nem tudom egyáltalán galamb volt e az áldozat. Nem annyira szürkések a tollai, inkább fehérbe játszik, fekete foltokkal. Mármint a nagyobb tollak, a kicsik fehérek. Furcsa ez az egész.

Hát mondjuk a macskák a ház előtt is szoktak dorbézolni, az is igaz.

2015. okt. 9. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!