Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tartóktól...

Hullámos papagáj tartóktól szeretnék tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
10 éves kislányomnak szeretnék kisállatot venni. A hullámos papagáj mellett döntöttünk,viszont egy jó barátom le szeretne beszélni róla! Szerinte nagyon büdösek főleg ha benn lakásba vannak tartva és a gyerekek valami betegséget is elkaphatnak tőle! Mennyire igazak ezek az állitások tapasztaltak szerint,mert igazábol ennek a jó barátomnak eggyetlen állata sincs... És igazából nyáron kivinném a madarakat a friss levegőre is mivel mi családi házban lakunk. Annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy éjjelre nem maradhatnak kinn, még letakarva sem,igaz? Télen viszont vagy az étkezőbe vagy a lányom szobájában lenne a helye vagyis a helyük mert ugye párban érdemes venni őket! Már pár dolognak utánna olvastam,de nem akarok felelőtlenül vásárolni,főleg 3 gyerek mellé,ha tényleg terjesztenek vmi betegséget,bár erről még sehol nem olvastam! Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. júl. 9. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok olyan konkrét betegséget, ami gyakran előfordul, és emberek is elkaphatják. Van 1-2, de azok nagyon ritkák és ha nem puszilgatják a madarakat akkor bajuk nem lehet.


Kettőt akkor érdemes tartani, ha szeretnél kispapagájokat. Kettő azonos nemű lehet összeveri egymást, ha pedig két különböző neműt veszel és testvérek akkor nem egészséges kispapagájok fognak születni. Kisgyerekek mellé nem ajánlom a párt, nekem jóval nehezebb volt bármire is rávenni a párban álló madaraimat, van amelyik pár abszolút nem is lett kezes nálam sohase...


Büdösnek pedig abszolút nem büdösek. Naponta kell cserélni a vizét, a zöldség/gyümölcsöt amit kapnak szintén 24 óra után kiszedjük, főtt tojással szintén ugyan ez a helyzet. A homokot pedig hetente egyszer kell csak cserélni. Szóval ezt megcáfolom...

2015. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltam a kinti tartásra...kint lehet nyáron, az árnyékban, olyan 20 fokig nyugodtan. Ha olyan fából készült, masszív ketrecet össze tudtok rakni, akkor nyáron akár végig kint lehetne, persze csak ha védet helyre kerül az a kalitka. Azzal kell csak vigyázni, hogyha kint van tartva akkor más madarakkal érintkezhet, atkátlanítani akkor nem árt néha.


Illetve mivel logikusan kint van, ezért a kézhez szoktatás is nehezebb lehet, kivenni, benyúlkálni csak óvatosan lehet, nehogy elrepüljön.

2015. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

- Egyáltalán nem büdösek.

- Igen, jól teszed, hogy párban gondolkozol, a hullámosok kifejezetten nagy kolóniákban élnek, kell nekik a fajtárs, különben könnyen viselkedési zavaraik lehetnek + állítólag hangosabbak is, mert hívják a fajtársat. (Egyébként semmi baj az egynemű párokkal, nálam két hím van, és nagyon jól kijönnek egymással. Állítólag a tojók hajlamosabbak a veszekedésre)

- Az egyedüli betegség, ami terjedhet a hullámosról az emberre, az a papagájkór, de nagyon ritka, tisztán kell tartani, az már fél egészség. (És azért is érdemes tenyésztőtől venni, hogy egészséges legyen, az állatkereskedés ebből a szempontból elég jelentős fertőzésforrás.)


El kell döntenetek, hogy mit vártok a madaraktól. Ha tavasztól őszig kinn lesznek, ahol nem fogtok tudni velük közeli kapcsolatot teremteni, akkor "csak" nézni meg hallgatni lesznek jók, nincs ezzel semmi baj, nekem is "csak" arra vannak.

Ha viszont a gyerekek "többet" szeretnének: kézhez szoktatni, beszélni tanítani, reptetni stb., akkor egész évben benn kellene őket tartani. (Állítólag a hímek alapvetően jobb hangutánzó képességűek, de ez egyedfüggő.) Kézhez szoktatásnál nem hátrány, a párban vannak, a bátrabb kijárhatja az utat a félősebbnek.


Ha kiviszed, az több veszélyt is rejthet: ha nem megfelelő a kalitka, akkor megtámadhatják ragadozók, illetve vadon élő madaraktól is kaphat betegséget (ezért ilyen tartásra a dupla rácsozatú kalitka a biztonságos, néhány centi távolsággal. Ilyenkor fokozatosan lehet kiszoktatni, mert a benn teleltetett madár tollazata nem alkalmas a kinti éjszakák átvészeléséhez.


Ha benn lesznek, a lányod szobájában akkor legyen, ha nem bánja, ha reggel ők ébresztik (nálam ez a helyzet, én nem bánom). Esetleg le lehet takarni éjszakára, én nem szoktam.

Akárhol lesz, a kalitka, kosszal jár. Ennek érdekben

- érdemes nagyobb kalitkát venni, amellett, hogy egy ilyenben jobban tudnak mozogni, kevesebb kosz jön ki. (Nekem van egy 100*50*100-as és egy 60*40*50-es "pótkalitkának. A kisebben fele annyi idő után dupla annyi kosz van, nem csoda, pár szárnycsapás, és repül a mag, a toll, minden.)

- érdemes a kalitka alsó részére magfogót tenni.

- jó, ha a kalitka könnyen tisztítható burkolatú helyiségben van (járólap, parketta)

Ha röptetni is akarjátok, akkor madárbiztossá kell tenni a szobát (ablakokat lefüggönyözni, mérgező növényeket kivinni, tükröt letakarni, megakadályozni, hogy beessenek pl. bútorok mögé stb.) Nem nevelhetők szobatisztaságra, amit elpotyogtatnak, legjobb azonnal feltörölni. Egy olyan helyre, ahol pár kör után pihenhetnek (pl. kalitka felé) érdemes ülőrudat tenni, alá újságpapírt és odaszoktatni.

2015. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!