Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felétek is sok az elhullott...

Felétek is sok az elhullott madár?

Figyelt kérdés
Családiházas környéken lakom, és azt figyeltem meg, hogy mostanság nagyon sok elhullott madarat látok. Főleg rigók, verebek, 1-1 gerle. Összefügghet ez a tavaszi-nyár elejei permetezésekkel és emiatt hullanak vagy más lehet a háttérben?
2015. jún. 7. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Városi lakótelepen és más lakott területen láttam néhány elhullott madarat. Először arra gondoltam hogy a nonstop ébrenlétük miatt pusztulhattak el. Mivel az utóbbi időben a házunk előtti fán éjjel is énekelnek mert a közvilágítás miatt fogalmuk sincs arról hogy éjjel van és pihenniük kellene. Aztán onnét a fáról holtan le is szoktak esni.

Sokat járom a természetet és lakott területen kívül meg nem láttam. De lehet hogy azért mert ott a ragadozók (róka, húsevő madarak, stb.) megették az elpusztult példányokat.

Persze nem biztos hogy az miatt pusztultak el amit írtam, csak az fordult meg először a fejemben amikor a társasházunk előtti fáról holtan leestek.

2015. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én idén még nem láttam elhullott madarat (kertváros)
2015. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Házi macskák...


A permetezéshez semmi közük. Illetve nem sok, mert amire érett a gyümölcs, addigra a permetszer már nem hat...

A rovarevő madarak meg általában nem a döglött (irtott) rovarokat eszik, hanem az élőket.


Viszont a macskákban ott a ragadozó ösztön. Ha etetve van, akkor is öl mindent, ami mozog. Csak úgy játszásiból elkapja a madarat, a gyíkot, a kölyök sünöket, és sorolhatnánk. A gazdátlan kóbormacskák meg is eszik. De amelyik etetve van, az "csak" meggyilkolja őket és otthagyja.


A galamb tipikus áldozata a macskának, mert gyakran éjszakáznak vastagabb faágakon, amelyeken a macskák észrevétlenül közelíthetik meg őket.

A rigók szintén tipikus áldozatai, mert ők pedig a talajon keresik táplálékukat és könnyen prédává válnak. Főleg a még röpképtelen fiatal rigók, akiket a szüleik a talajon etetnek és ráadásul a talajon vagy bokrok alsóbb ágain éjszakáznak.


Most fióka szezon van, a fiókák még védtelenebbek, ezért is találsz több madarat ilyenkor.


A macskák miatt már sok madárfaj halt ki!!!


Nálunk régebben sok vadgalamb volt, de a szomszédok macskái úgy megritkították őket, hogy mostanában alig látni egyet-egyet.


Amit tehetsz:

Ha van macskád, zárd be, ivartalanítsd, hogy ne szaporodjon. Neveld a szomszédaidat is erre...

2015. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!