Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek hullámos vagy...

Szerintetek hullámos vagy nimfa papagájt tartsak?

Figyelt kérdés
Én mindkettőt nagyon szeretem ,de kettő együtt nem megy.Kérlek indokoljátok is válaszotokat!

2015. jan. 28. 18:41
 1/4 anonim válasza:

Nekünk jelenleg is van és ez előtt is volt hullámos papagájunk. Azért hullámos mert a gazdájának nagyon tetszenek az ilyen fajta papagájok. Szerintem is aranyosak, mégis azt tanácsolom, hogy maradj a nimfák mellett, mert nagyon okos és értelmes madarak valamint nagyon könnyen taníthatók.

Barátságosnak viszont mind a kettő mondható!

2015. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
28%
Egyiket sem! A természetben a helyük!
2015. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az 1. kommentelőnek köszönöm a válaszát.
2015. jan. 28. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tőled és a rendelkezésre álló helytől is függ. (bármelyiket is választod mindenképp legalább 2 madarat,fajtársat kell venned)


A hullámosok hiperaktívak, kíváncsiak, bohóckodnak és rosszalkodnak. Hiperaktivitásuk miatt nem annyira lehet velük egyszerre hosszabb ideig foglalkozni a simogatás pedig nem nagyon kivitelezhető de ettől eltekintve nagyon aranyosak, méretükhöz képest nagyon kis okosak, jobban szeretem őket nézni mint a tévét. A helyigényük nem mondható nagynak, elég nekik egy kb. 100x50x100cm-es kalitka is napi kiengedés mellett.

Megjegyzem hogy az egészséges, megfelelően tartott "igazi" hullámosokról írok nem azokról a teljesen eltorzult viselkedésű, inaktív, viselkedésproblémás hullámosokról(akiket gyakran látni videókban,stb.) a nem megfelelő tartási körülmények miatt.


A nimfák nyugodtabbak, megfontoltabbak és mivel kakadufélék kicsit kiszámíthatatlanok, általában(ha elég jó a kapcsolat madarak és emberek között) szeretik a fejüket vakartatni. Helyigényük kb. 50centis szárnyfesztávolságuk miatt nagyobb, napi kiengedés mellett kb. 150-200x70-100x150cm-es kalitka/kis röpde már jó nekik.

2015. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!