Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A képen látható "fehér" nimfa...

Geszt.enye kérdése:

A képen látható "fehér" nimfa milyen nemű?

Figyelt kérdés

Nekem esetleg tudnátok segíteni abban, hogy a "fehér" nimfám milyen nemű? A vadas az majdnem biztos, hogy tojó, de a bóbitája és a sok sárga toll miatt ( a hangjuk is majdnem egyforma ) a másiknál nem vagyok benne biztos.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. febr. 17. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tojónak nézem mindkettőt. a másik az hogy nagyon gyorsan cseréld le a kör alakú kalitkát, állatkínzás.
2014. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De jesszus ne viccelj már! Egy: nem ebben tartom őket, sütött a nap egy pár órára és rájuk fér a sütkérezés a tél után, kettő: egyébként ezzel vitatkoznék, hogy állatkínzás, de semmi képpen nem itt.
2014. febr. 17. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A "fehér" nimfa lutino.Ha nem lutino szülőktől származik (ez elég valószínű),akkor 100 % tojó.

Plussz,ha nem csicseregnek,akkor mind2 tojó.

2014. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a lutino nimfáknál ha nem ismered a felmenőket, akkor az egyetlen dolog, amiből biztosra meg lehet mondani a nemét, az az, hogy fütyörészik e dallamosan. a nőstények csak csipognak, csicseregnek, kiabálnak (mert hát azok sincsenek csöndben azért), de nem dallamosan fütyörésznek, mint a hímek. hallgasd a hangjukat. én láttam már olyan vadas tojót, aminek teljesen olyan tollazata és fejlett bóbitája volt, mint egy hímnek.


a vadasnál nézd meg a farktollakat, amennyiben elmúlt már egy éves, akkor az elég mérvadó lehet. ha csíkosak, cirmosak, sárga mintásak a tollak, akkor tojó. 1 éves kor előtt még sajna nem nagyon használható ez a módszer, mert akkor még esetleg nem vedlett át, fiatal korban még mindegyik egyed a tojóra hasonlít. nekem egy 100%-osan hím vadas nimfám van (gyönyörűen fütyörészik), és fél éves, de még mindig több sárga cirmos farktolla van.


egyébként lehet, hogy te nem tartod állatkínzásnak a kerek alaprajzú kalitkát, elleben törvénybe van foglalva az ilyen jellegű kalitkák, akváriumok és egyebek tiltása állattartás esetén. szóval már törvény is tiltja.


ha te nem abban tartod alapból őket, az nagyon helyes, az udvaron meg vigyázz, nehogy legyen egy rosszindulatú szomszédod :)

2014. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém dettó ugyan így néz ki, és én sem tudom eldönteni hogy hím e vagy tojó :DD hímként adta a tenyésztő :) és én is fiú nevet adtam neki :D majd kiderül :D
2014. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!