Nimfa vagy Hullámos papagáj melyik okossabb melyiket érdemessebb venni?
Szerintem nem lehet ezt így eldönteni, fajtán belül is vannak értelmesebb egyedek, mint az embereknél. A hullámosok bohókásabbak, inkább beszédre alkalmasabbak. A nimfák talán egy picivel hangosabbak, de rengeteg hangot tudnak utánozni. Mind attól függ, hogy mennyit foglalkozol velük, mennyit játszotok, mennyit szeretgetitek egymást. Mindkét madárból remek társ lehet, de ajánlott azért párt venni mellé.
Nekem 2 hullámosom van, bohókásak, játékosak, rendkívül kedvesek. Szoktam nekik logikai játékokat adni, szeretik törni a fejüket rajta. Az egyik 20 különféle szót tud kimondani. Szerintem legyen ez a te egyéni döntésed, hogy melyik fajtát választod. amelyik jobban tetszik. :)
Mielőtt madártartásra adnád a fejed, nagyon sok mindent át kell gondolnod: hogy végül nimfát választasz vagy hullámost, az csak a sokadik szempont.
Ennél fontosabb, hogy lesz-e lehetőséged minden szükségletét kielégíteni az új kis családtagnak (mai árakon számolva maga a felszerelés harminc-negyvenezer forint, plusz a madár ára - és ez még csak a legszűkebben vett alap), lesz-e módod annyi időt tölteni vele, amennyit ő igényel (magányos madarat még állandóan otthon ülő nyugdíjasnak sem javasolnék, de a párocskák is igénylik a rendszeres foglalkoztatást), és lesz-e módod állatorvoshoz vinni őt, szükség esetén. Ez utóbbi talán a legfontosabb kérdés. (Mellesleg szintén nem olcsó.)
Madaras állatorvosból sajnos nagyon kevés van széles e hazában, úgyhogy ha olyan helyen élsz, ahol nincs elérhető közelségben JÓ madárspecialista orvos, akkor mondj le a madárkákról, és inkább más állatot szerezz be helyettük. Ha egy madár megbetegszik, neki AZONNAL van szüksége orvosra, mivel gyors az emésztése, emiatt a betegségek is igen gyors lefolyásúak nála. Annál szörnyűbbet pedig elképzelni sem lehet, mint amikor a kis kedvenced szenved, netán haldoklik, és te nem tudsz rajta segíteni, mert nincs kihez futni vele.
Ha találtál orvost és komolyan gondolod a dolgot, akkor még mindig át kell gondolnod, hogy a lakás alkalmas-e madarak tartására. Alap, hogy minden ablakon szúnyoghálónak kell lennie, az meg még inkább, hogy a madaras szobában nem lehet semmiféle szobanövény, mivel gyakorlatilag az összes mérgező. Természetesen macska sem lehet a háznál, de legjobb, ha kutya sincs. (Én is tudok macskás-madaras videókról, de ezek kivételes esetek. Általánosságban a macska konkrét életveszély a madárkára nézve.)
Akár nimfát, akár hullámost veszel, erősen javallott, hogy párban tartsd őket, másképp a madárkád boldogtalan lesz. Két hullámos megvan egy kábé 60x40-es alapterületű kalitkában, két nimfának ennél nagyobb kell, még ha naponta röpteted is őket. Ahogy már más is írta: a nimfák nagyon hangosak. Ha netán panelban laksz, vagy van a családban olyan, aki rosszul tűri a zajokat, inkább a hullámost válaszd! Vékony falak mellett nincs az a szomszéd, aki békével megtűrne egy nimfa párocskát.
Még nagyon sok mindent kéne mondanom, de így is túl hosszúra sikeredett már a szövegem. Ha szeretnél némi bepillantást a madaras életbe, és szívesen beszélgetnél velem a tartásukkal kapcsolatos kérdésekről, látogasd meg a madárkáim valamelyik blogját! Verd be a GOOGLE keresőjébe, hogy Csivike és Csuvika - biztosan megtalálsz minket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!