Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy verébpapagájt az...

Találtam egy verébpapagájt az egyik kisállatkereskedésben, amelyikről azt mondták már, hogy ingyen is odaadják, mert rossz állapotban van. Szerintetek ilyen állapotban mennyit lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés
A madárkának nagyon görbék a lábai, szó szerint szinte súrolja a földet a hasával, annyira szétállnak. Nagyon megtépték a társai, mert kisebb náluk és olyan "más". A kereskedő már elválasztotta a kis nőstény papagájt egy külön ketrecbe egy hímmel, akivel jól elvannak. Annyira szeretnék rajta segíteni, de abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán repülni tud-e, mert az ülőrudakra is csak a csőrével segítette fel magát nagy nehezen. Ha hazahoznám, mondjuk a hímmel, akivel szeretik egymást, akkor megerősödne annyira, hogy a tollai szépen kinőnének és egy kicsit jobban érezné magát? A görbe lábain nem lehet esetleg valahogyan segíteni? Mondjuk műtéttel, vagy bármivel?

2013. febr. 22. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Az eldeformálódott lábakon nem lehet segíteni,valszeg rossz ülőrudak miatt alakult ki. Megfelelő faágakkal,ülőrúddal esetleg javulhat egy idő után a helyzet.

Van esély a gyógyulásra,ha ennyire megesett rajta a szíved,nem tartalak vissza. Papagájkórra mindenképpen vizsgáltasd le,nehogy elkapd,a többi betegségre is,kitudja mit szedett össze az a szerencsétlen állat.... Csak akkor vállald ha van az állatorvosra,esetleges kezelésekre elég pénzed. Szerintem rendbe tudna jönni.

2013. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
hol laksz? szegény nagyon sajnálom :( Ha nem lenne messze én is be tudnám fogadni, fajtársai közé...
2013. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg!Egy esélyt Ő is megérdemel.
2013. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!