Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon vad kis sándor papagájo...

Nagyon vad kis sándor papagájomat szeretném kézhez szoktatni, milyen módon tudnám készhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy kis sándor papagájt talán 2-3 hónapja, azóta sajnos semmit sem sikerült nála elérnem, ha a kalitka közelébe megyek, vagy benyúlok, azonnal elkezd menekülni, verdesni a szárnyával. Amúgy nagyon életre való madár, csiripel, játszik, rosszalkodik, ha a szobából elmegyek 5 percre azonnal elkezd vijjogni, addig még vissza nem megyek.

#szelídítés #papagáj kézhez szoktatás
2012. okt. 13. 20:19
 1/4 anonim válasza:
heló nekem több pár volt én azt mondom legyél hozzá közel minél többet ne mozogj hirtelen ne halgass zenét a közelébe ne tévézz a közelébe nézd meg szereti e a diót vagy az almát ás agy neki 2-3 naponta és próbáld meg hogy vegye el a kezedből csak legyél türelmes
2012. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gugyuga válasza:

Szerintem azért fél tőled mert neked más a szagod mint az ővé. Csináld azt hogy bekened a kezed valami erősszagú valamivel de csak pár cseppet, Aztán kend vele be a papagájt is. Így egyforma szagotok lessz és nemhiszem hogy nagyon félni akar majd tőled :) Nállam bevált.Vagy vegyél klikkert. És csináld úgy hogy odamész a ketrec közelébe várj amíg megnyogszik, klikk egyet és menj ki a szobábol vagy csak menj el tőle és ezzel tudatod vele hogy csak akkor hagyod békén ha megnyugszik. Csináld ezt naponta többször. Aztán már úgy csináld hogy benyulsz a ketrecbe megvárod amíg megnyugszik klikk, aztán hagyd békén még csak rá se nézz :) és a végén már hozzá is érhetsz annyira nyugiba lessz ha már az meglessz hogy ha benyulsz és nem fél tőled akkor rakj elé nagyon lassan szotyit vagy amilyen magkeveréket adsz neki vagy a fürtös kölest. aztán ha elfogadja eszik akkor klikk. ha nem akkor próbáld újra .Tovább is modanám de addig nem mondom amíg ezek meg nem lesznek. Írd meg üzibe az emailcímed és majd leírom rá a tudnivalókat de csak akkor ha már meglessz az amit mondtam :) Remélem segítettem ezzel neked :)



V

2012. dec. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hello!

Na mire jutottál a tatikákkal?

Nekem is segítségre lenne szükségem mert uyanebben a cipőben járok mi 3évesen vettük madárkiállításon és ő is ugyanezt csinálja mikor benyúlok mindíg törödök vee mot próbálom a hasán keresztül megszelidíteni(de nem éheztetem)úgy gondolom mivel 3évesen erült hozzánk kicsit nehéz dolgom lesz.esetleg valami tanáacsot tudnátok még adni mert jólenne ha nyugudtabb lenne

2013. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok! Ugyanezzel a problémával fordulok hozzátok, ha rájött bárki is a technikájára kérem segitsen nekem is :)

Elég vad kis sándor, 3 éves tenyésztőtől lett vásárolva.

2016. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!