Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sérült galamb? Sürgős!

Sérült galamb? Sürgős!

Figyelt kérdés
Találtunk egy sérült galambot, valószínűleg macska támadta meg. A hátán és a farkából elég sok toll ki van tépve és ott véres is, de komolyabb, mélyebb seb nem látszik rajta. De nagyon rémült, csak egy helyben piheg. Mit csináljunk vele? Tegyünk valamit a sebre? Egy kis vizet kínáltunk neki,de eddig még nem fogadta el. Erőltessük, vagy hagyjuk békén? Estleg ennivalót is kéne és akkor mit?

2012. júl. 30. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz nem tudjátok elvinni?
2012. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Filinger Artemisz ***** válasza:
Szia! Nekünk a lépcsőházunkba mindig újra odafészkelnek a galambok évről évre... Szerintem adjatok neki valamit, nekem volt egy hörim és az ő magjából adtam a galamboknak. Amúgy ha tud repülni akkor csak töröljétek meg a sebet először nedves zsepivel aztán szárazzal, de ha nem ment a sebbe por vagy valami akkor nem kell. De ha nem tud akkor szerintem tartsátok magatoknál egy kis időre. (pár napra, vagy addig ameddig nem tanul meg újra repülni) :)
2012. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Filinger Artemisz ***** válasza:
*de ha nem tud repülni...
2012. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre megtörültük a sebét és ivott egy kis vizet aztán fel is élénkült. Kivittük a teraszra és repült vagy 3 métert. De annál többet nem tudott úgyhogy betettük madárkalitkába, mert a környéken elég sok a macska, nem lenne jó, ha újra megfogná egy. Most letakartuk hadd pihenjen kicsit. Magot is kínáltunk neki, de nem evett. De ha tud egy kicsit repülni akkor már csak nincs akkora baj. Pedig már egy ideje nálunk lakik egy galambpár és most láttunk egyet egyedül úgyhogy lehet, hogy az ő párja volt. Remélem hogy majd gyorsan meggyógyul és újra együtt lehetnek.
2012. júl. 30. 19:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap felrepült a galamb a fánkra, aztán kis idő múlva meg már a szomszéd ház tetején volt. Remélem végül megtalálta a párját és már jobban vigyáz a macskákkal.
2012. aug. 1. 14:45
 6/6 anonim válasza:
persze hogy nem fogadta el a vizet én se fogadnám el!adjatok neki pálinkát!:D
2012. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!