Énekes vagy Kecske papagáj?
Sziasztok!
Szeretnék régóta egy papagájt. Hullámosat nem nagyon se nimfát. Ezért az énekes és a kecske mellett döntöttem a bájos hangjuk miatt. Szeretném megkérdezni tőletek melyiket éri meg jobban megvásárolni? Egyedül szeretném őket tartani.
Várom a válaszokat.:)
A énekes papagájt sokan tartják a nevéből adódó éneke miatt. Nekem mindkettő nagyon tetszik, mindkettő szeret a kalit alján kapirgálni, a kecske méginkább talán. Nekem a kecskepapagájnak kicsit furi hangja van, de ha neked bejön nyugodtan válaszd azt. Viszont ne feledd, hogy napi röptetés mellett is jóval nagyobb kalitka kell nekik, mint pl egy hullámosnak.
Azt ajánlom, hogy tenyésztőtől vegyél, onnan tudhatod, hogy egészséges, fiatal madarat kapsz, aki jóval könnyebben kézhez szokik, mint az állatkereskedésből vásárolt bizonytalan életkorú papagáj. (Akit nem mellesleg, lehet, hogy elég sok stressz ért már kiskorára is...)
Köszönöm a választ.
Igen, tenyésztőtől veszem a madarat. Találtam Pest megyében 2 tenyésztőt, egyik Gombán másik Taksonyon. Ők tenyésztenek énekes papagájokat. Olyan 6-8 db-t adnak el 3500-4000Ftért.
A kalitka körülbelül 1 méter magas és fél-vagy picit több méter széles. Szelídíteni melyiket könnyebb?
Beszédet ne várj el tőlük, mert csalódni fogsz... De ettől eltekintve nagyon jó társad lehet. Életkort figyelembe véve mindenképp énekes papagájt ajánlom, egy papagáj minél fiatalabb, annál könnyebben tanítható meg dolgokra, ergo minél idősebb, annál nehezebb dolgot lesz szelídítés stb esetén. Ráadásul ennyi idős kecskepapagáj megszelídítése igen nehéz feladat...
Szelidítés, nem csak hullámos, nimfa esetén ugyanaz, hanem minden papagáj esetén!
Az alapszabály, hogy hirtelen mozdulatokat sose szabad tenni a közelükben, emellet csak annyira "zargatni", amennyi neki még belefér. Erőltetni semmit sem szabad.
Első néhány napban, ne is nagyon nyúlkálj majd felé, had szokja majd meg az új környezetét, ismerje meg a helyét és a szobát. Közben persze az, hogy odaülsz mellé és szép finom hangon beszélsz hozzá mehet. Majd a lényeg a jutalomfalat. Ha elég távolságtartó, akkor szoktam javasolni, hogy egy kb 30cm bot végén kapjon jutalomfalatot. Amit előzőleg pár napig a kalitka mellé helyezel, így megismeri, nem fog félni tőle. Majd ha már elveszi a kaját a végéről lehet mindennap kicsit rövidíteni rajta, míg végül kézből is tudod majd etetni. Innentről meg már csak rajtad múlik. Amit mindenképpen ajánlok majd, hogy ne csak egy kalitkamadár legyen, hanem repülhessen szabadon a szobában, vagy ahol éppen tartva lesz. Persze mérgező növényekre, csukott ablakra, ólomtartalmú lenyelhető nagyon kell figyelni. Az üveget célszerű majd megmutatni neki, hogy szilárd, csőrét kicsit hozzáérinteni, megkopogtatni az üveget, hogy ismerje meg. Persze ezek már mind a kézhez szokott madarat követelik. Sok sikert kívánok neked!
Köszönöm szépen a válaszaidat, sokat segítettél!
Még egy kérdésem lenne. Egy énekes papagáj is olyan szelíd mint a hullámos, hogy rárepül a vállamra, vagy foghatom az ujjamon vagy etethetem kézből?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!