Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A veréb az most pillanatnyilag...

A veréb az most pillanatnyilag védett v sem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy az lenne. Nálunk rengeteg van belőle.
2012. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt, a 13/2001. (V.9) KöM rendelet szabályozza. A mezei veréb védett állat, mig a házi veréb "Az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős állatfajok" közé tartozik


4/A. § (1) Közegészségügyi okból, továbbá a légiközlekedés biztonsága, valamint az okszerű mezőgazdasági termelés biztosítása érdekében - amennyiben természetvédelmi érdeket nem sért - a bütykös hattyú (Cygnus olor), a HÁZI VERÉB (Passer domesticus), a kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans), a seregély (Sturnus vulgaris) és a hörcsög (Cricetus cricetus) riasztása, elejtése, gyérítése, állományának szabályozása engedélyezhető.


Tehát nem védett, csak jelentős faj.

2012. ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a hasznos válaszokat. jó tudni mert rengeteg van nálunk belőle és amikor lövöm őket az összes szomszéd banya ordibál h fel leszek jelentve védett állatok lövése miatt :D
2012. ápr. 1. 15:45
 4/8 anonim válasza:
74%
Kedves kérdező! A "banyáknak" igazuk van, mert amint az idézett törvényben is olvashattad, vadászatuk, ritkításuk engedélyezhető. Mit is jelent ez? Azt, hogy ENGEDÉLLYEL lehet rájuk vadászni. Van neked ilyened? Amúgy meg azt sem értem, hogy hogyan mersz lakott területen csak úgy lövöldözni? Nehogy már azt gondold, hogy igazad van!
2012. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

uccsó! nem érdekel ha felháborodsz ! :)

falu szélén saját udvaromban és hozzá tartozó erdőmben vagyok. muszáj ritkítani őket mert befészkelnek a tető alá és mindig összeszarnak mindent és verik szét a díszlécet.

nem a te felháborodott állatvédő véleményedre voltam kíváncsi

2012. ápr. 3. 13:27
 6/8 anonim válasza:
24%
Értem. Szóval csak azok véleményére vagy kíváncsi, akik azt mondják, irtsd a verebeket nyugodtan. Azt nem értem, akkor minek kérdezel egyáltalán. Csinálj, amit akarsz! Kívánom, hogy lebukj és jól megbüntessenek! Megérdemled.
2012. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"csak azok véleményére vagy kíváncsi, akik azt mondják, irtsd a verebeket nyugodtan."


A szövegértésed nem túl jó. A kérdés az volt, hogy "A veréb az most pillanatnyilag védett v sem?" Az általam fent leírt rendelet erre pontos választ ad. Miért kell egy konkrét kérdésre (ha nem tudsz szakszerű választ adni,) azonnal erkölcsi prédikációt tartani?

2012. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
IGEN!
2012. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!