Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fecskéket mivel lehet...

A fecskéket mivel lehet elriasztani?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Én örülnék neki ha több fecske lenne,alig vártam h visszajöjjenek,hogy megint legyen fecskefészek az ablakban,de nagyon kevés madár tért vissza...miért akarod elriasztani?
2009. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Légyszi ne riaszd el! (:


Amúgy, hogy ne legyek off:

a sok barom védekezése:

1.leverik a fészküket

2.valamilyen madzagot köt a stablon deszka alá, és a madzagra pedig kis nejlon darabokat, amiket a szél mozgat, és nem tud szerencsétlen jószág oda menni

3. lövöldözik légpuskával-légpisztollyal

4. megmérgezik őket


DE: nálunk is volt, és tudom, hogy korán hajnalban arra ébredsz, hogy 'kiabálnak', meg össze trutyizzák az erkélyt, vagy ami alatta van, és tönkre teszi a 'friss' festést-vakolatot, DE nagyon aranyos, és kihaló félben lévő madárfaj.

Komolyan kihalóban van!!!!

Én szoktam nézegetni fészkeket, és bátran állíthatom sajnos, hogy minden 5. fészekbe van csak madár, tehát öt fészekből sajnos négynél a lakók elpusztultak.

A tojás száma pedig lecsökkent, fészkenként 2-3 db-ra!!!!!!!!!!!


Nagyon fontos ezért, hogy védjük, és ne zavarjuk őket!!!!

Tényleg ne zavard légyszíves!!


Ámen (=

2009. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért szeretnéd elriasztani őket?

Nekem is van 4 fecskefészkem ahova minden évben jönnek és nagyon-nagyon szeretem nézni őket. Csodálatos ahogy örülnek és látják hogy meg van még a fészkük. Sajnos a verebek nincsenek "jóba velük" ezért gyakran elriasztják őket:(

Szerintem inkább élvezd hogy nálad vannak. Bárcsak nekem lenne olyan sok fecském.

Én a helyedbe nem tennék semmit az ellen hogy elmenjenek.

Inkább járjál a kedvükbe és ne riogasd őket.

2009. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Még annyit hogy én kifejezzen örülök annak ha "kiabálnak"

Szerintem ez nem kiabálás hanem aranyos csivitelés.

Minden reggel erre ébredek ugyan de mindig elmosolyodok ahogy etetik a kicsinyeiket. Ettől lesz jó a napom és jókedvvel ébredek.

Élvezd ki hogy vannak fecskéid!!!

2009. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A piszkítás ellen lehet védekezni kis "polcocskával", ezt Dömösön láttam több házon is. Rengeteg ép fészek volt.
2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a fecskének is ugyanannyi joga ott lakni mint neked, nem szeretem mikor az emberek úgy érzik, több joguk van dolgokra, mint olyan állatoknak akik nem okoznak kárt. Oké, amelyik kárt okoz, vagy betegséget terjeszt, az jobb, ha nincs ott, de a fecske az szép, és ártalmatlan. Nekünk minden ablaknál van egy-két fészkük pesti haverom mikor itt volt irigykedett, hogy neki a belvárosban kimarad a tavasz teljesen.
2009. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
...és bizony védett madár....nem szabad bántani!!!
2009. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy védett madár és én is szeretem hallgatni őket,sőt nézem ahogyan eteti a piciket.De nekem is van pici babám és sajnos a konyhaablak felett van ahol csak ajtó van.Ezért nem nagyon tudjuk nyitva hagyni és élég gusztustalan lenne.Ráadásul a kisfiam se tud ott lenni.

De bántani nem fogom őket viszont valamit csinálni kell.

2009. jún. 10. 08:31
 9/11 anonim válasza:
44%

Aki bántja a fecskéket, megérdemli, hogy nyáron megegyék a szúnyogok; ha biciklizik, telemenjen a szeme apró bogárral, a legyekről nem is beszélve.

Nem bántottam még állatot, de a macskát is simán a falhoz vágnám, ha bántani akarná a fecskéket.

2009. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
nem kell őket ahhoz bántani, h távol tartsuk! a szögekre rakott nejlon csíkok hatásosak, de nem túl esztétikus :S nálunk olyan volt egy ideig, de sokan megkérdezték, h "mi van? házibuli lesz nálatok?" :D :D :D
2009. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!