Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pintyek csak oduba tojnak...

A pintyek csak oduba tojnak tojást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy odú legyen. Mindenhova raknak tojást, ahová csak fészket tudnak építeni.

Nekem annak idején voltak Zebrapintyeim, kalitkában is, röpdében is. Ha találtak bármilyen helyet, amire tudtak építkezni, valamilyen kiálló tárgyat, ágvillát, oda fészket raktak és nemsokra rá már benne is volt a hófehér tojáska.

Bár lehet, vannak más fajta pintyek, akik inkább odúba fészkelnek.

2011. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a a kalitka aljára szokták építeni ?mert nálam oda épült!
2011. nov. 4. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, akár oda is. Bárhol, ahol hely van, ahol fészek van, oda raknak tojást.


Viszont győződj meg a következőkről:


- biztos van-e tojópinty a csapatban (a fiatal hímek ugyanis még nem színesek, és én már találkoztam olyan eladóval, aki eladott tojóknét fiatal hímet, ami aztán utólag színesedett ki.)

- Elegendő-e a kalciumfogyasztásuk (mert ha nem, akkor nem raknak tojást.)

- Biztonságban érzik-e magukat (ha túl sok, hirtelen és nagy a mozgás a kalitka körül, akkor félnek "családot alapítani")


Üdv.

2011. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszike
2011. nov. 4. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!