Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van esély rá, hogy a tavaly...

Van esély rá, hogy a tavaly óta nálunk lábadozó osztrák postagalamb hazatalál?

Figyelt kérdés
Valamikor ősz elején találtuk az út mellett. Feltettük a postagalamb weboldalra is, de nem jelentkezett senki, így hát ápolgattuk, etettük, áttelelt nálunk. Többször próbáltuk elengedni, de nem tudott repülni, pedig nem törött el a szárnya. Tegnap megint kiengedtük. Ugrabugrált, próbálgatta a szárnyait, körülnézett, aztán elszelelt. Remélem, épségben hazaér.
2009. ápr. 17. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán. Ha belegondolsz a fecskék is több ezer kilométerre költöznek aztán mégis visszajönnek a saját fészkükbe. A galambok meg a Föld mágneses vonalai alapján tájékozódnak, nem véletlenül használták őket postai célokra. Bár nem vagyok galambász így nem tudom átíródhat-e a program a fejében hogy melyik az otthona de akkor meg hozzád fog hazatérni :)
2009. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem úgy is jó, ha visszajön, de gondolom örülne a gazdája. :) Mondjuk ez lehetett az első versenyútja, mert tavalyi gyűrűi voltak. Ha mégis hazamenne, már bánom, hogy nem tűztem rá valami fecnit a gazdájának. :D
2009. ápr. 17. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, hogy hazamegy (volt egy öreg tojónk, ő 4 év után jött haza) :)

De ha már olyan sok ideje nálad van és ott etettétek, akkor nagyon valószínű, hogy maradni fog :)

gyűrűjén mi volt? Elvileg a szövetségnél utána tudnak nézni gyűrű szám alapján, hogy kié a galamb! Így próbáltad már?

2009. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!