Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúknak melyik lukán jön ki...

A tyúknak melyik lukán jön ki a tojás?

Figyelt kérdés

Mert ugye azt szoktuk mondani, hogy a tyúk tojik, meg hát ugye sz*ros is szokott lenni a tojás.

De minden állatnak a másik lukán jön ki az utód, akkor a tyúknak miért a seggén?

Mert hát a tojásból is egyser csak újszülött lesz.


2009. márc. 24. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a tyúknak (madaraknak, hüllőknek)csak egy lukja van úgy hívják kloáka. De nem ettől lesz "szaros", hanem a lábukkal viszik vissza az udvarról ha kint esik az eső és sár van.
2009. márc. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÓÓ köszi. Ezt nem tudtam hogy nekik csak egy van:)
2009. márc. 24. 08:00
 3/7 A kérdező kommentje:

De most hogy így belegondolok, a nőstény kutyáknak is ugye van egy nemiszervük és egy végbélnyílásuk. De náluk képtelenség lenne az, hogy a nemi szerv nyílásánál jöjjön ki a kiskutya. Akkor ez hogy van? Náluk a végbélnyílásnál jön ki?

Mert ugye embereknél a nemi szervnél...

2009. márc. 24. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a végbélnyíláson ott áhhh.....rég szakadtam ekkorát , bocs.

NEm, a kutyák is hüvelyi úton szülnek. Sőt. A macskák is.

2009. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Hát nem értek én ehhez:D Nem láttam még kutyát szülni:P
2009. márc. 24. 09:03
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

A tyúk, hogy minden madár, 1 "lyukkal" rendelkezik, amin keresztül a szaporodást a tojásrakást és az emésztés következményének a kiürítését egyaránt végzi, ezt hívják kloákának. Kloákás állat a teknős is például. Elképzelhető az is, hogy rácsinál a tojásra, ilyen előfordul, na és, akkor mi van? Ha étkezésre megy tovább, akkor úgyis meg kell mosni (nekem ezt tanította anyukám), ha pedig keltetésre, akkor tulajdonképpen az embrió szempontjából lényegtelen, hogy xaros vagy nem a külső burok, mert ő belül van.

Tehát a tyúk 1 "lukú" állat, a kakasnak is van egy ilyen lyuk a hátsó fertályán, azt is kloákának hívják, csak hát a szaporodás szempontjából ő azzal más funkciókat lát el, mint a tyúk, vagyis a tojó, viszont üríteni ő is ott ürít.

2009. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
34%
minden emlős állat a hüvelyén szül, a seggén szarik, mit nem értessz ezen
2009. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!