Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Idősnek számít-e egy 14 éves...

Idősnek számít-e egy 14 éves nimfapapagáj?

Figyelt kérdés
14 éves nimfapapagájom kopaszodni kezdett (nem tolltépős) és az állatorvos szerint ez a kora miatt van.
2009. márc. 13. 19:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
77%
Én úgy tudom de lehet hogy hülyeséget mondok de a természetben akár 40 évig is elélnek. De ez nem biztos.
2009. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Átlag: 10-18 év!

2009. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Az első írta jól, ha jól van tartva a nimfa, akkor 30-40 év is lehet a max. életkora (a másodikhoz: az egy hullámos max. életkora, ha egy nimfa él csak addig, akkor a gazdi valamit nagyon rosszul csinál).


Nem idős, pont középkorú a madarad, emberben kb. 30-40-es korosztálynak számíthat.

2009. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az én madaram sem az a tipikus "öregúr", aktív, szívesen beszél, énekel, sokat repül, csak az a kopaszodás mitől lehet...
2009. márc. 14. 18:29
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó hozzászóló! Légyszíves nézz már utánna,az átlag életkornak a nimfapapagájnál és ne becsméreld le azt, aki valóban tudja! Max 20 évig élnek,de az már nagyon a max!


(Egy nimfapapagáj gazdája)

2009. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5 nimfapapagáj és 1 hullámos gazdája vagyok jelenleg. 8 évesen halt meg 1 hullámosom, aki akkor még aktív volt, de baleset érte, még ma is élne.

Nyugodt lehetsz, egy jól tartott nimfa elél 30 évig. Sajnos többféle szakirodalom van, többfélét írnak, és sajnos a laikus papagájtartók elhiszik, hogy ezek a madarak (a hullámos is akár) rövid élettartamúak, és ha fiatalon meghalnak, azt hiszik, hogy ez normális, pedig nem. Majd ha megéli a 20. életévét, és még aktív lesz, akkor nézz ide vissza.

2009. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy apróság, ami bizonyítja, hogy igazat mondtam a jól tartottan 30 évről. Az eddigi legidősebbnek jegyzett nimfapapagáj 35 éves volt.
2009. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De itt most nem a legidősebb nimfapapagájról van szó,hanem az átlagéletkorról!

És igenis max 22 évig él!

De nem vitatkozom legyél abben a hitben,hogy te tudod jól!

2009. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Ja és mégvalami:A legidősebb ember is száztizen valahány éves volt,de mégsem ez a legjellemzőbb az emberekre, hogy elélnek addig!
2009. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy legidősebb, az már bizonyítja azt, hogy LEHETSÉGES, szóval nem muszáj szegény madárkát rosszabb körülmények között tartani, hadd pusztuljon fiatalon. Egy jó gazdi igenis úgy gondoskodik róla, hogy minél tovább éljen a kedvence. Ha nem lenne sok nemtörődöm papagájtartó, nem halnának meg fiatalon a madaraik, és nem terjedne az a tévhit, hogy rövid életűek. Nem rövid életűek, a természetben sem (ha nem vadásszák). Csak nem jegyzik mindet egyenként, mert nem veszélyeztetett faj (a jákó lassan az lehet, ugyanígy a felelőtlen gazdik miatt).
2009. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!