Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájnak milyen...

Hullámos papagájnak milyen zöldségek zöldjét lehet adni?

Figyelt kérdés
Néha szoktak kapni sárgarépa zöldjét meg saláta levelet, de azon kívül mit adhatok még nekik hasonlót, amitől nem lesz bajuk?
2011. márc. 12. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karfiolt,spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, mogyorót.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), házi salátaféléket(a bolti a permetezés miatt mérgező), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret, háztartási kekszet, sajtot(reszelve jobban szeretik).

2011. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adtam nekik diót... azt írta a lapon amit vele adtak, hogy lehet. A neten meg azt találtam mellette megjegyzésként: energiabomba. Amolyan papagáj-redbull. Az eredménye ugyanaz volt. Mind két aranyoska 2 órán keresztül pörgött, kiabált, ugrált, kergetőzött 1 nagy diótól (persz a héját nem adtam oda, csak a belét). De egy darabig nem adok effélét, mert nem lehet létezni mellettük úgy:)
2011. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beus35 ***** válasza:

Ne adjál nekik diót!


A petrezselymet is szeretik!!

2011. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad nekik diót,mogyorót adni mert ha pont olyat esznek meg ami aszpergilózissal fertőzött akkor lassan és fájdalmasan fognak meghalni. És se kóstolással se megvizsgálással nem lehet kiszűrni a fertőzötteket.
2011. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem szabad adni narancsot??
2011. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beus35 ***** válasza:

Citrus féléket nem szabad!!

Én ezt olvastam!

2011. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!