Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet elhallgattatni a...

Hogyan lehet elhallgattatni a hullámos papagájokat?

Figyelt kérdés
Éjjel-nappal hangoskodnak. Hiába van este tök sötét a helységben, akkor sem akarnak aludni.
2011. jan. 29. 08:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
Le kell lőni! Vagy kitenni a hidegre. Előbb-utóbb csendben marad.
2011. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Próbáld meg a kalitkát letakarni, általában akkor csendben maradnak. Valamikor azért ők is alszanak:) de tény hogy elég sokat csipognak. Viszont mielőtt bárki papagájt vesz erről azért tájékozódhatna.

Előzőnek: Én téged lőnélek le szivesen, utálom az ilyen bunkókat.

2011. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Takard le a kalickát. Úgy talán csendben maradnak, de azért ezt jó lett volna megtudakolni mielőtt megvettétek!

Amúgy nem helység hanem helyIség.

2011. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A letakarás nem jött be sajnos. Kaja és víz is van előttük, úgyhogy tanácstalan vagyok. Azt hiszem madarászatról, akvarisztikára váltok:)
2011. jan. 29. 09:25
 5/17 Crystal87 válasza:
Először minek vettél Te hullámos madarakat? A hozzászólásadból az látszik, hogy nem is szereted annyira az állatokat. Ha ezt pár héttel előbb olvasom, akkor megveszem tőled őket. Most már nem tudom, mert nekem is van kettő. Meg két pinty is. Elmondanám Neked, hogy a pintyek ezerszer hangosabbak. Mellesleg az jó ötlet, hogy le kell őket takarni. De ha nagyon nem bírsz velük, akkor add el őket.
2011. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ragaszd be a csőrüket :(((
2011. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hiába ragasztom be a csőrüket. Csukott "szájjal" csinálják a "recsegést". Nekem néha úgy tűnik mintha valamin veszekednének:)

Főleg a hím rikácsol. Még jó hogy nem nímfát vettünk. Állítólag az még hangosabb. Lehet hogy tényleg el lesz adva.

2011. jan. 29. 10:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi azt szoktuk csinálni, hogy vagy letesszük kalitkástól a földre, vagy pedig kivisszük egy másik helyiségbe és behajtjuk az ajtót. Az enyém csak akkor hangoskodik, ha szól a tv, vagy pedig ha hallja a madarak csiripelését.
2011. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ÉS ha éjszakára szétválasztanád őket?
2011. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hogyan csipognak? Rikácsolnak vagy egymással beszélgetnek?

Ha rikácsolnak akkor nem letakarni kell őket hanem megkeresni az okát. Ami bármi lehet kicsi kalitka, ingerszegény környezet, olyan tárgy a közelükben amitől félnek vagy nem bíznak benne, esetleg nem jönnek ki egymással és egész nap veszekednek, ki akarnak jönni a kalitkából repülni mert ha nagy is a kalitkájuk pár szárnycsapásnál többet nem tudnak megtenni ez pedig csak arra elég hogy ne zsibbadjanak el, stb.

Ha egymással beszélgetnek akkor nem lehet tenni semmit mert végül is társas lények.

A nimfák viszont tényleg sokkal hangosabbak de elviselhető. Hallanád az enyémeket amikor kimegyek a szobából elkezd az egyik hívó hangon csipogni utánam erre elkezd a másik is és ettől a hangzavartól a hullámosom is elkezd mérgelődni.

2011. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!